Staré a nové svety

+2
iLikeFluffyCats
Horox
6 posters

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Goto down

Staré a nové svety - Stránka 7 Empty Re: Staré a nové svety

Odoslať pre Horox 25.09.20 20:16

________________________________________________
Cassandra

Boli to férové a dobré otázky, ktoré by Hádes veľmi rád zodpovedal vcelku, no rovnako ako ostatní jeho súkmeňovci, sám nevedel koľko času mu na odpovede zostávalo. Anjeli vás mohli kedykoľvek objaviť. A pán podsvetia si bol celkom istý, že bojovníci svetla ho už v tejto chvíli majú v hľadáčiku. Ak by chytili jeho alebo Persefonu, plán bohov by bol vážne ohrozený. To sa v žiadnom prípade nemohlo stať, ani za cenu života smrteľníkov. Hádes vedel, že Cassandra sa zo zovretia templárov nedostane. Zostávalo mu dúfať, že ju zachránia ostatní avatari. Inak by dlhé roky jeho práce vyšli nanivoč...
"Viem, že si bystrá, Cassandra. A tak si isto uvedomuješ význam mojej existencie. A existencie mojej manželky, nehovoriac o stratených dušiach, ktoré nie sú výtvorom tvojej mysle. Bytosti príbehov, smrteľníkom verne známym. Nemalá ich časť je pravdivá, ale ako spomenula Persefona, nemalá časť je fikciou." Prehovoril Hádes pričom chcel s Cassandrou začať pomaly a opatrne, pretože takéto obrovské zistenie dokázalo ľuďom veľmi ľahko prevrátiť celý pohľad na svet. A keď sa ocitli v šoku, skutočnosť im prestala dávať zmysel. Cassandra by v takom prípade na jeho slová ohluchla. No ako lekárka bola na stresujúce a nezvyčajné situácie zvyknutá. Aj to bol jeden z dôvodov prečo si ju Hádes vybral.

"História má vo zlozvyku prekrucovať pravdu. Prekrucovať ju na faloš, na klamlivú predstavu o skutočnosti. Ja a moji bratia a sestry, ostatné rody a rodiny, my všetci, sme toho obeťami. Vrátane teba. A preto ti musím povedať o veľkej zrade..."
Cass sa počas rozprávania Hádesa dozvedela mnohé pravdy, ktoré boli ľudstvu zatajené po dlhé tisíce rokov. O tom ako Elohim zradil svoju rodinu, prastarých bohov Mezopotámie, sprvu s dobrým úmyslom - bojovať proti tyranii týchto vládcov, ako postupne na svoju stranu získaval viac a viac nasledovníkov a napokon zničil každý jeden rod bohov, od starovekého Ríma až po novodobú Ameriku. Vykonávateľom jeho vôle sa stal Ježiš Nazaretský, s obrovskou armádou anjelov na nebesiach a templárov na zemi. Aaron bol jedným z týchto svetských bojovníkov, čo znamenalo, že sa Cass pokúsi zničiť.
Z jeho rozprávania pochopila aj dôvod prečo si vybral práve ju. Pre Hádesa bola osobou, ktorá dokázala robiť veľké veci v jeho mene, dostať pravdu na povrch a poraziť nekonečný závoj lží Elohima. Mala sa stať jeho bojovníčkou, spoločne s inými ľuďmi, ktorí boli vyvolení bohmi.

"Musím ťa ale varovať. Tábor nepriateľov Elohima nikdy nebol spojený v priateľstve a zrejme nikdy nebude. Ale bez spojencov sa mu nemôžeme postaviť. Potrebujeme silu. A tá spočíva v jednote. No po toľkých rokoch... niektorí moji bratia boj už dávno vzdali, a niektorí stratili nádej. A niektorí sa rozhodli nám oponovať. Tí, ktorí by mali stáť na našej strane," pokračoval Hádes pričom mal zrejme na mysli iných bohov, prípadne iné panteóny, "sú zaslepení. Smútkom, hnevom, nenávisťou. Nastav im ruku. Ukáž im správnu cestu. A vždy pamätaj na skutočného nepriateľa." Dokončil Hádes svoj dlhý monológ, dúfajúc, že Cass sa do svojho starého sveta vráti s istým pochopením týchto výnimočných okolností.
Jaskyňa sa v tom momente zatriasla. Cesta do podsvetia viedla mnohými úskaliami, no bezbrehá vytrvalosť a fanatizmus neboli slabinami Yahweho najvernejších. Hádes pristúpil rovno ku Cassandre a roztiahol ruky, akoby ju chcel objať. No namiesto toho sa pustil do príhovoru, hromového a mocného, tak ako sa na skutočného boha patrilo.
"A teraz sa musíš vrátiť. Ja, Hádes, teba, Cassandru Othonos, menujem mojím avatarom, vykonávateľom vôle na Zemi a všetkých svetoch kozmu, v boji proti pohrome zrady, klamstva a faloše. Dušiam, živým i zomrelým, svojou a mojou silou prinesieš večný pokoj, a tak je moje slovo. Tak sa stane." Potom sa na Cassandru ospravedlňujúco zahľadel a vrazil jej do brucha ruku. Cass sa ocitla v neopísateľne bolestivých mukách. Uvedomila si, že Hádes z nej čosi vyťahuje. To čosi bola jej duša. Jej životná energia. Pokožka Cass celkom obelela a teraz sa javila ako mŕtvola. Vnútri pocítila chlad, obrovský chlad a pomaly ju opúšťal život. Spomienky na Zo, na roky života, sa strácali, až zostalo len prázdno. Mŕtve telo Cass bezvládne padlo na zem.

V rovnakej chvíli sa prebudila na mokrom trávniku. Po Zo a Bryanovi nebolo ani stopy. Ruch boja, smrti a chaosu vo vile konečne ustal. Aj napriek tomu že sa cítila mimoriadne živo a mocne, vôbec sa nedokázala pohnúť. Ani len prstami na nohe. Okolo Cass bol vo vypálenej zemi nakreslený zvláštny symbol, ktorého jednotlivé ťahy oslepujúco žiarili. Znenazdajky sa k nej sklonil ten muž, Aaron. Na tvári mal zamračený výraz.
"Vitaj vo svete živých, Cassandra." Prehovoril a nepríjemne ju pohladil po vlasoch.
"Počujem, že si stretla svojho nového pána a stala si sa jeho cundrou. Hádes, Hádes... ty, moja milá, musíš byť prešpikovaná hriechom. Ale nemaj obavy, Pán odpúšťa všetkým hriešnikom - aj tým najhorším. Aj tej najväčšej spodine. To je jeho sláva a slovo. Dokonca ho prijala aj tvoja sestra." Zazubil sa a ukázal kamsi smerom k vile. Na tráve tam kľačala Zo v putách, so slzami v očiach, ale aspoň zdravá. Nádvorie sa hemžilo ťažkými ozbrojencami. Nebolo úniku. Obe ste sa stali zajatcami templárov.
Horox
Horox
Administrátor

Počet postov : 118
Dátum registrácie : 10.08.2019
Vek : 31
Boh : Sekhmet

https://deritrea.forumczech.com/

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.