Nová perspektíva

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Nová perspektíva Empty Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 11.08.19 10:33

New York,  26. apríl, 2026 AD


Naposledy upravil Horox dňa 12.08.19 8:00, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 11.08.19 12:38

Sedela som na schodoch, ktoré viedli do univerzitnej knižnice. Tam som pred pár hodinami pracovala na jednom zo zadaní ktoré malo byť hotové do budúceho týždňa. No na dnes som si už povedala, že mám dosť. Robila som hneď dve veci. Snažila som sa na nohy nasadiť korčule a tak som mala zamestnané ruky. Telefón som mala pichnutý medzi uchom a ramenom a počas usmievania sa mi podarilo aj dosť uškŕňať. Tak trocha ako dieťa. "Už som skončila zlato.. len ešte musím vybaviť jednu donášku.. Yep v Čínskej štvrti." Na chvíľku som sa odmlčala- Nasadila som si korčuľu aj na druhú nohu a začala som zapínať popruhy. "Dnes večer? Chao..zajtra mám závod, vieš že nemôžem." šepla som milým a ospravedlňujúcim hlasom. "Naah zvládneš to. Ok budem končiť. Zajtra sa vidíme ok? Maj sa.. Aj ja teba, papa !" Zaškerila som sa a len som hlavu vystrela. Jak telefón začal padať k zemi, šikovne som ho chytila do rúk a zrušila som hovor. Dala som si ho do ruksaku, ktorý som si prehodila cez chrbát a postavila som sa na korčuliach. Celý ten rozhovor s mojim priateľom - Chao, bol dosť nahlas, no v našej rodnej reči.. a tak mu moc ľudí tak či tak nerozumelo. 

Keď som si zapla stripes ruksaku na bruchu a nad prsiami, aby sa mi ruksak moc nehýbal, rozhodla som sa vyraziť. Mojim cieľom bola mestská časť Chinatown v Manhattane. Bolo to miesto kde som mala väčšinu mojich mimo-školských kamarátov. Predsa len som patrila do tej komunity ľudí. Chao, patril k jedným z nich, aj keď asi pol roka dozadu sme spolu začali chodiť. Bola pravda, že mal svoje muchy. Napríklad jeho spôsob obživy. Vedela som, že patrí k mafii, nejakým triádam alebo tak. No príliš veľa som o nich nevedela. Na druhú stranu Chao bol niekto, koho mali ľudia v Chinatown radi a koho aspoň z videnia celkom poznali. Bola som rozhodnutá sa ho raz na to začať vypytovať, no zatiaľ ešte nie.

Mojim momentálnym cieľom bol obchod s cigaretami. Robila som poslíčka, takého.. pre toho, kto práve potreboval a na dnes som mala dohodnutú ešte jednu prácu. Zhodou okolností práve pre Chaovho otca. Potreboval vyzdvihnúť kartón cigariet a ako to už u takých ľudí býva, málokedy podobné veci robievali sami, skôr si na to najímali ľudí. Navyše som nebola šofér, premávka bola už tradične priam príšerná a ja som sa svojimi korčuľami dokázala pomerne rýchlo dostať v podstate hocikam, aj vďaka peším zónam a rôznych úzkym chodníkom a uličkám.
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 12.08.19 7:57

Catherine

Cate sedela vo svojom aute, celkom potme, jej tvár osvetlená len digitálnymi kontrolkami a matným displejom GPS. Bola na správnom mieste. Adresa, ktorú mala nahodenú v navigácii sedela presne. No premkol ju pocit neistoty. Tmavé a prázdne ulice, kde tam pouličná lampa, pochybné osoby, z tmy zazerajúce na auto v ktorom sedela. Začala si uvedomovať že nebol vôbec dobrý nápad sem chodiť. Vojsť do bočnej ulice v Harleme po zotmení v Audi R8 bol jeden z jej horších nápadov, ale čo jej zostávalo? Začínala byť zúfalá. Potrebovala toho chlapíka. Možno to bol klamár, možno si len z nej vystrelil - pravdepodobne mal v pláne z nej dostať čo najviac peňazí a do hlavy jej vložiť nejaké magické báchorky. Takým hlúpostiam by nikdy neuverila, no posledných pár rokov sa jej pohľad na "mágiu" zmenil. Ach áno, o niektorých sa hovorilo, že to dokázali... no ona? Obyčajné dievča. Vtedy v Greenwichi mala zomrieť. Ale na tom teraz nezáležalo. Svoju "silu" nedokázala kontrolovať, a nevedela o nej z kníh či internetu zistiť nič. Preto sa rozhodla vyhľadať odborníkov na mágiu, mystikov, kohokoľvek, kto by jej mohol pomôcť. Tento muž menom Joshua sa ozval na jeden z jej inzerátov. Tvrdil, že vie čo sa mi stalo. A že je Cate ochotný pomôcť. Musela ho prijať - na odpoveď čakala mesiace. Nikto iný jej nepomohol.
A teraz tu sedela ako blbá, celkom vystrašená, zmätená a stratená. Obávala sa že tento chlapík ju mohol nalákať. Možno sa ju pokúsi znásilniť. Alebo zabiť. Znova ju premkol pocit úzkosti a v kabelke rukou nahmatala svoju pištoľ. Sig Sauer P226 MK-25 - aspoň tak ju nazval ten obchodník. Vraj veľmi dobrá na sebaobranu. Cate zo zbrane doteraz strieľala len na strelnici. Zvládla by niekoho vôbec zastreliť?
Konečne sa jej podarilo nabrať odvahu. Opatrne vystúpila z auta, prezrela ulicu, cez hlavu si prehodila kapucňu a zamierila k ošarpanej prastarej bytovke. Stav tejto štvrti ju vskutku strašil - bordel, grafity, jednoducho chudoba. Títo ľudia jej boli odporní, ale... zúfalstvo si vyberalo svoju daň. Dvere do bytovky boli zatvorené, fungovali na pípnutie alebo kľúč. Zvončeky samozrejme pokazené. Cate teda do ruky vzala mobil a zavolala na jeho číslo.

> Yue

Korčule boli v meste ako New York veľmi rozumnou voľbou, aj keď s ohľadom na drzých a nevšímavých vodičov možno trocha nebezpečnou. No kedy tu na cestách neboli nekonečné zápchy, či ráno, na obed alebo večer? V záplave smogu, trúbenia a rachotu starých motorov aj tí trpezlivejší strácali všetku nádej. Za posledné roky sa situácia v Manhattane zlepšila, no stále mala ďaleko od čohokoľvek prijateľného. Hladina hluku vďaka elektromobilom pomerne klesla, aspoň to tvrdili médiá a miestni politici. Ale Yue si nejakú zmenu nevšimla. Naopak, pretože väčšina drahších áut mala vlastného autopilota, ulice teraz nezapchávali len zúfalí vodiči, ale aj prázdne autá, smerujúce kamkoľvek im ich majitelia prikázali.
Cesta od fakulty do čínskej štvrte trvala približne štvrť hodinu, snáď aj menej ak sa Yue poriadne rozbehla. A to jej v poslednom čase vôbec nerobilo problém. V šprinte dokázala vydržať snáď aj hodinu, bez toho že by sa výrazne vyčerpala. To nevysvetliteľne platilo pre všetky fyzické aktivity, do ktorých sa púšťala. Mohla to byť len výborná forma, pozitívny vplyv jarných mesiacov, mohlo to byť čokoľvek, no Yue s istotou vedela len to, že sa cíti úžasne a plná života.
Jej myšlienky prerušilo zvonenie mobilu v ruksaku. Volal James, kolega z biochémie, na ktorej vás profesor (proti všeobecnej vôli študentov) prinútil dať sa do dvojíc a do konca semestra spoločne spraviť isté zadanie. Prácu ste mali odovzdať až niekedy v máji, no James sa možno na nej rozhodol zapracovať práve dnes.


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:41, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 12.08.19 9:26

Cítila som sa dobre. Mója forma bola lepšia, než posledný rok a aj vtedy bola vynikajúca. Rozmýšľala som nad tým, či za to môže dospievanie alebo jednoducho to, že som si už na korčule tak zvykla, že ma jednoducho neunavili. Premávala som sa ulicami dosť rýchlo. Úprimne som často chodievala aj po cestách, ktoré boli určené autám. Predsa len oni sa z môjho pohľadu v zápche priam vliekli a ja som na chodníku nechcela nikoho seťať a ublížiť. Zaregistrovala som vybrovanie mobilu a tak som na ďalšej červenej zhodila ruksak a vytiahla som odtiaľ mobil.
"Nemôžem moc hovoriť, potrebuješ niečo súrne?" Spýtala som sa, sledujúc semafór, ktorý mal dokonca časovač toho, koľko ešte červená bola. Keďže som ju práve chytila, mala som ešte tak tridsať sekúnd.
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 12.08.19 9:53

> Yue

James na svojej strane započul zvuky ulice a uvedomil si, že naozaj nevolá vo vhodnom čase.
"Yue! Ja... prepáč že ruším, ale chcel som sa pozrieť na to naše zadanie. Až teraz som si tie otázky poriadne prečítal a... je to peklo! Sám to nedám. Máš dnes čas? Večer? Alebo zajtra? Mali by sme to aspoň prebehnúť... termín odovzdania sa blíži." Jeho hlas začínal mať prvotné náznaky tej študentskej "paniky," keď na poslednú chvíľu zistíte, že učivo je ťažšie ako ste predpokladali a za dva dni sa na skúšku či prezentáciu rozhodne nestihnete pripraviť. No trocha to preháňal, stále vám zostávali tak dva týždne. Tridsať sekúnd prebehlo rýchlo a Yue sa mohla pohnúť.


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:41, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 12.08.19 10:04

Trvalo mu to a tak som si s ľahkým úškrnom prestúpila na chodník, kde bola zelená a odpratala som sa bokom tak, aby nemusela telefonovať počas kľučkovania medzi autami v ich zápche. Prevrátila som očami. Mali sme ešte čas, dosť času a on to riešil teraz? navyše som doteraz bola v knižnici, aj keby som čas mala, naozaj sa mi nehcelo.
"Nemám, dnes mám ešte prácu a zajtra som na jednej akcii z klubu, možno zajtra večer? Ale nie moc dlho, pár hodín max." Navrhla som. Vedela som, že je škola dôležitá, len si práve nevybral vhodný čas. Navyše som chcela svoj voľný čas s niekým, tráviť skôr s Chaom než s Jamesom. "Nepanikár prosímťa, ešte máme čas..." Snažila som sa ho trocha upokojiť. Nevedela som ako on, ale ja som neverila, že nad tým strávime viac, než pár dní.
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 12.08.19 11:12

> Yue

So svojou odpoveďou krátku chvíľu váhal.
"Okej, okej, zajtra večer mi vyhovuje. Myslím, že tam nemám nič... nič v pláne. A... možno blbá otázka, ale môžeme to robiť u mňa? Alebo chceš u seba?" Odvetil James zamyslene, akoby mal niečo naplánované na akýkoľvek deň v týždni. No pred Yue sa nechcel javiť ako asociál. Popravde, večer mal tak akurát dojsť na komp, jeho kamoši si chceli zahrať pár zápasov vo FIFA 26. A tou otázkou ju samozrejme nechcel nejako vystrašiť.
Práve v tejto chvíli asi jeden blok od miesta kde stála Yue prebiehala policajná akcia, teda skôr zbesilá naháňačka. Osoby podozrivé z ozbrojenej krádeže sa policajtom nepodarilo zabasnúť na mieste činu, a tak sa museli pustiť do šialenej a nebezpečnej honby cez ulice mesta, ktoré boli preplnené tisíckami ľudí a áut. Policajné či záchranárske sirény boli v Manhattane prakticky prirodzenou kulisou a len málokto si ich všímal. Yue si toho nebola vedomá, no naháňačka smerovala priamo k nej.


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:41, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 12.08.19 11:37

Zamyslela som sa. Úprimne sa mi moc nepáčili možnosti, ktoré sa mi snažil navrhnúť. U mňa toho moc nebolo a navyše tam bol trocha bordel, keďže som nemala čas upratovať. A no.. nemala som internet. Ten som mala len na telefóne. Mohol za to aj fakt, že som v podstate takmer každý večer prespávala u Chaa a tak som si nepovažovala za potrebné môj byť udržovať v nejakom stave, kde by som si do neho vodila kamarátov. Na druhú stranu sa mi nechcelo trepať na druhú časť Manhattanu k Jamesovi. 
"Bolo by fajn.." odvetila som, na čo som sa pomaly vydala na chodník, kde znova zasvietila zelená. Nesnažila som sa nejak ponáhľať. ".. ak by sme to vyriešili u Chaa, plánujem tam po tom ostať a naozaj sa mi nechce trebať na intrák." Navrhla som. Možno.. to odmietne, no ja som tu bola toho nežného pohlavia a v noci sa z intráku trepať k môjmu priateľovi síce nebolo úplne nebezpečné, ale riskovať sa mi to nechcelo.
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 12.08.19 12:08

> Yue

James sa znova na moment odmlčal. V telefóne sa ozvalo sklamané povzdychnutie.
"Ou... myslíš u tvojho priateľa? Počuj, ja neviem... neviem či sa chcem motať okolo tvojho frajera. Stačilo mi ho vidieť raz." Pravda, raz keď sa ju snažil po škole dohnať a dohodnúť sa na ďalšej práci, Chao ho bleskovo odstavil. Chuť do štúdia ho potom rýchlo prešla. James chcel s Yue tráviť čas osamote, no bolo mu jasné, že oproti jej priateľovi je celkom stratenec. Samozrejme to Yue nepovedal priamo, to by ho odmietla okamžite.
Uháňajúce auto zlodejov so škripotom pneumatík vošlo na hlavnú ulicu a vodič sa divoko snažil prekľučkovať pomedzi stojace autá v zápche. Bol to zúfalý pokus, ostatní vodiči ho nemali ako pustiť, sami nemali kam uhnúť. Policajné sirény sa blížili a vodič sa musel rýchlo rozhodnúť - otočiť to alebo...
"Zober to cez chodník!" Zrúkol jeho komplic na sedadle spolujazdca, a bolo rozhodnuté. Problém bol taký, že na širokom chodníku sa nachádzali desiatky ľudí, a nie každý dával pozor. Viacerí cez sluchátká počúvali hudbu alebo boli na mobile, ako napríklad Yue. Mohutné SUV prerazilo kovové oplotenie, poľahky vyliezlo na chodník a vražedne sa hnalo pomedzi chodcov. Yue na reakciu nemala ani zo sekundy, vozidlo do nej vrazilo zozadu. Stihla sa len otočiť, možno uvidela vydesený výraz vodiča, no viac nie. Brutálny čelný náraz ju vymrštil do vzduchu a v krátkom okamihu sa preletela niekoľko metrov, vlastným telom prerazila výkladové sklo zlatníctva a tvrdo dopadla na zem. Yue sa zatmelo pred očami, nevedela či jej rinčí v ušiach alebo sa spustil len prenikavý alarm, nedokázala dýchať, necítila si končatiny, celkovo išlo o neuveriteľnú bolesť. Bola si istá, že je mŕtva... no nie celkom. Do tela sa dostavil adrenalín a aspoň teraz mala pocit, že dokáže vyskočiť aj na nohy, aj keď len zmätene a potácavo. Jej oblečenie bolo potrhané, rovnako aj koža zakrvavená z množstva rezných poranení. Pri náraze prekvapivo stratila obe topánky a obsah ruksaku sa povaľoval kdesi na chodníku. Z mobilu na zemi sa ozýval znepokojený a nechápavý hlas Jamesa.
Jedna vec však bola jasná - zatiaľ čo Yue bola poriadne otrasená, po takejto nehode nemala vôbec žiť, a už vôbec nie byť pri vedomí. Predsa len, študovala zdravotníctvo. Ako sa hovorilo, tieto zranenia by nemali byť v súlade so životom.
Do rozbitého obchodu, s ktorým Yue narobila poriadnu robotu, vkročil postarší muž a opatrne sa priblížil k Yue.
"Slečna, slečna, ste v poriadku?!" Znela jeho hlúpa otázka.


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:41, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 12.08.19 12:38

"Yeah, nevadilo by mu to." Teda, možno som sa o tom snažila presvedčiť sama. Keď poznamenal že staćilo, že ho videl raz, nahlas som sa rozosmiala.. no milo, nemala som mu to za zlé. "Ale no ták, on je zlatý len, na prvý pohľad pôsobí hrozivo. Keby že mu dáš šancu..." No to bolo irelevantné, keďže Chao nebol ten typ ľudí, ktorí by sa zapodieval mojimi spolužiakmi. Môj strýko, to bolo o niečom inom. Bol rád v spoločnosti malých ľudí no Chao ani moc nie.
No skôr než som stihla nejak ďalej rozobrať našu situáciu, zrazu som si uvedomila, že za mnou niekto robí hrozný hluk, bol to motor? Prekvapivo som sa pozrela no stihla som uvidieť iba nárazník a predné sklo uháňajúceho SUV, na čo som pocítila iba obrovskú bolesť a celý svet okolo mňa sa roztočil. Moje telo spravilo vo vzduchu niekoľko premetov, až kým neprerazilo sklo jedného zo zlatníctva. Stratila som vedomie, aspoň na nejaký čas..

Keď som zas začala naberať vedomie, cítila som neuveriteľnú bolesť snáď v celom mojom tele. Pohla som rukou, no keďže som ležala na skle, len som si to prihoršila, Bola som dorezaná, dotlčená no z nejakého dôvodu na živo. Do očí sa mi nahrnuli slzy a ja som sa nezmohla na nič iné, len bolestivý hlasný povzdych, alebo skôr zavrčanie. Ani som sa nesnažila postaviť. Aj keď sa mi do tela nahrnul adrenalín a bolesť ustúpila, ostala som len na zemi a sťažka som dýchala. Momentálne som as stále snažila zistiť, ktorým smerom je hore. Telefón som pri bosých nohách. Počula som z neho vystrašený hlas Jamesa. 
Napadlo ma, že sa posnažím nejak.. uvedomiť si škodu na mojom tele.. vedela som pohnúť prstami? Skúsila som to.. ako rukami, tak aj nohami. Neverila som, že by som toho bola schopná no... postavila som sa, ako som vôbec bola na žive?
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 13.08.19 11:04

> Yue

Yue v bezvedomí zas nebola tak dlho, lebo na mieste nehody sa ešte nenachádzali sanitky, ani len polícia - dopraváci pomoc zavolali, no museli pokračovať v naháňačke. Unikajúci zločinci už neboli len podozriví za ozbrojenú krádež, ale vinní aj za ohrozovanie chodcov, v horšom prípade aj za vážne zranenia, ktoré im spôsobili. Yue z ulice počula bolestné náreky, takže nebola jediná koho tí šialenci trafili.
Muž na Yue pozeral so širokými očami, nechápajúc ako mohla toto prežiť. A dokonca sa zdalo, že zvládne chodiť... bol to zázrak.
"Boh ťa žehnaj. Tvoj anjel pracuje ťažko."
Čo sa týkalo jej zdravotného stavu, Yue bola pomerne otrasená a na um prichádzali aj obavy ohľadom zlomenín a možno aj mozgového otrasu, ale ten náraz musel byť neuveriteľne šťastlivý; prakticky sa jej nič nestalo - na rozdiel od zlatníctva, ktorého interiér bol kompletne zdevastovaný. Nech sa udialo čokoľvek, Yue v diaľke začula sirény. Za pár minút sa na scéne objavia sanitári, poliši, potom určite aj novinári. Vedela, že ak tu zostane a rýchlo sa nevyparí, v procese lekárskej prehliadky a policajného vypočúvania strávi celý deň. Na "útek" mala teraz poslednú šancu.


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:41, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 13.08.19 11:30

Dokázala som pohnúť končatinami.. a rozhodne som sa necítila tak zle, ako by som sa mala. Stále som rozmýśľala nad svojim, no z toho ma vytrhli slová muža o nejakom bohu. Zamračila som sa. Nepatrila som ku kresťanom, vlastne som si z domu odniesla tradičné čínske náboženstvo, Shinoizmus.
"Moji bohovia nemajú anjelov pane.." Zamrmlala som skôr tak automaticky a načiahla som sa po telefón na zemi, no ďalej som to už nerozoberala a prešla som na ulicu. Počula som sirény, bolo tam viac zranených ľudí. Nechcela som tu však ostávať. Nepotrebovala som pomoc od polícii a to ich vypočúvanie. Prešla som si po skrvavenom čele, obhliadla som si zhromažďujúci sa dav ľudí a následne som sa odtiaľ pokúsila zdrhnúť. Zrušila som hovor a len som pri "úteku" z miesta činu vytočila úplne iné číslo. Bol to môj strýko. Volala som mu na číslo, ktoré v podstate znamenalo niečo ako núdzovú linku, do dnes som ho použila len raz, keď ma raz otravovali nejaký parchanti a no.. odpoveď vtedy bola naozaj rýchla.

Zašla som do jednej z uličiek, kde som si len vyčerpane sadla vedľa jedného z odpadkových košov a telefón som si priložila k uchu. Stále som bola dosť otrasená, čo som mu vlastne mala povedať?
"Strýko Gon? Ja.. ja potrebujem pomôcť.. prevalcovalo ma nejaké SUV ja .. ja myslím že mi nič nie je ale neviem. Preletela som jedným obchodom.. môžeš pre mňa ísť? nechcem ísť na lokálku.." Začala som, snažiac sa spomenúť, kde som sa teraz vlastne nachádzala a povedať mu adresu.
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 13.08.19 12:30

> Yue

Muž na jej nemiestnu poznámku nestihol zareagovať, len sa poškrabal na brade a po Yue sa za krátko zľahla zem. Z pohľadu, ktorý sa jej na ulici naskytol, bolo jasné, že z tejto nehody vyšla pomerne dobre. Na zemi ležal chlap so zjavne zlomenými nohami a rozbitou hlavou, žena v bezvedomí a niekoľko ďalších obetí, okolo ktorých sa zhromažďovali ľudia a snažili sa im poskytnúť prvú pomoc.
Strýko Gon hovor zdvihol takmer okamžite - mobil mal vždy pri sebe, najmä keď mu zvonilo núdzové číslo.
"SUV? A... čože čím si preletela? Lastovička, to neznie dobre. Si zranená?" Začal vyzvedať začudovane a nechápavo, no podľa tónu Yue si v zápätí uvedomil, že si z neho neuťahuje. Znelo to absurdne, ale Gon nechcel zdržovať - mal ju na starosti a nech bola na silných drogách alebo naozaj zranená, najlepšie bude, ak ju dostane kamsi do bezpečia, najlepšie domov.
"Kde si? Okamžite niekoho pošlem." Ak Yue podvihla oči, na murovanej stene mohla vidieť tabuľku s nápisom "E 13th St."


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:42, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 13.08.19 12:37

Zodvihol mi to v podstate v momente a z jeho tónu hlasu mi bolo zjavné, že mi moc neverí. No čo iného som mala robiť? Mohla som ešte zavolať frajerovi no bála som sa, že by z tých magorov v SUV neostalo absolútne nič ešte skôr, než by ich našla polícia. Ostatne tak to možno aj bude.
"Som v jednej uličke, pri križovatke na "xxy".." Odvetila som mu. "Nedá sa to minúť, je tu kúsok veľa ľudí, sanitky.. policajné autá. Tí magory pozrážali snáď polku ulice.." Zamrmlala som do telefónu a následne som si len povzdychla. Neostávalo mi nič iné, než čakať.
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 13.08.19 14:10

> Yue

"Moment." Odvetil a na svojom druhom mobile vytočil akési číslo. Po krátkej konverzácii, z ktorej Yue nič nepočula, sa vrátil na linku, no zjavne pre Yue vybavoval odvoz.
"Chen je na ceste. Jazdí čierny Suburban. Spoznáš ho - vysoký, hustá brada... donesie ťa rovno sem. A potom zistíme čo a ako, jasné?" Možno jej predsa len uveril; však so svojou neterou nemal príliš veľa zlých skúseností. Len málokedy vyrobila nejakú hlúposť - prečo by teraz klamala?
Neprebehlo ani desať minút keď do uličky vošlo mohutné čierne SUV, značky Suburban LV, ako strýko spomínal. Auto malo zatmavené sklá, takže Yue dovnútra nevidela. Z auta vystúpil svalnatý chlap, zrejme Chen, ktorý sa na prvý pohľad javil ako vymáhač, možno ochrankár, ale rozhodne niekto kto sa o seba vedel postarať. Na sebe mal biele nohavice a krikľavo farebnú havajskú košeľu. Nikdy predtým ho ešte nevidela - že by pre strýka začal pracovať len nedávno? Pri pohľade na Yue sa zatváril trocha prekvapene. Predsa len, vyzerala akoby sa pred chvíľou pobila so svorkou vlkov.
"Slečna Yue, ak sa nemýlim. Pán Sun povedal, že vás mám k nemu doviesť. Zvládnete cestu?" Spýtal sa, naznačujúc na jej viditeľné zranenia a množstvo krvácajúcich rán. Bez ohľadu na odpoveď z auta vytiahol balík vreckoviek a podal ich Yue.


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:42, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 13.08.19 14:17

"Dobre.. počkám." Vypla som telefón a len som sa pomaly postavila z môjho miesta a vyšla k ulici, aby som videla ten čierny Suburban. To som síce nevedela čo úplne znamená, keďže som sa do áut vôbec nevyznala.. ale stále.
Do desiatich minút ku mne bolo pristavené čierne SUV, z ktorého vyšiel veľký bradatý chlapík. Možno by ma to prekvapilo no v takejto spoločnosti som sa už pár krát premávala a tak som zachovala pokoj. No.. rozhodne mi neprišiel ako niekto, kto vedel používať hlavu. Chcela som na neho zagániť niečo škaredé, keď mi podával vreckovky. Pozrela som sa na neho nechápavo, takým tým typom a otázkou v očiach, že čo s tými servitkami mám asi tak robiť.
"Zvládnem cestu.. asi.." Zamrmlala som a len som sa vyteperila do veľkého auta. Sadla som si dozadu, nie vedľa vodiča. Zamračila som sa a len som znova začala tak nejak kontrolovať svoj stav. Nič som zo seba nevyberala, mohlo sa mi len prihoršiť. "len.. zavolaj.. strýko Gon by mal pripraviť doktora.." navrhla som, Keďže som mala aspoň nejaký základný zmysel pre sebaprežitie.
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 14.08.19 11:30

> Yue

Chen mal prikázané okamžite Yue doniesť za strýkom Gonom, nie poskytnúť jej prvú pomoc. Na to ste nemali čas. Keď jeho ponuku odmietla, len pokrčil plecami a usúdil, že dievča je v pohode a nič nepotrebuje. Obával sa len toho, že na sedadlách bude mať červené fľaky od krvi - možno jej naznačoval aby sa aspoň trocha utrela. Sama Yue nemala pocit, že by sa jej stav zhoršoval, popravde sa cítila pomerne fajn. Pomerne na to čo sa stalo.
Počas krátkej cesty do čínskej štvrte ste zahliadli niekoľko sanitiek a policajných áut, ktoré sa hnali na miesto nehody, pričom sa zdalo, že tí šialenci na chodník vybehli niekoľkokrát. Prítomné boli aj čierne dodávky SWAT. Ulicu dokonca museli uzavrieť a tak to Chen zobral okľukou. Chen na požiadanie Yue zavolal Gonovi.
Netrvalo dlho a dostavili ste sa k bytovke, v ktorej strýko žil. Gon už samozrejme čakal vonku na ulici. O svoju neter mal dôvodné obavy a tváril sa znepokojene. Ak musel zavolať doktora, skutočne nešlo o žiadny vtip. Chen nechal Yue vystúpiť a sám išiel kamsi zaparkovať.
"Tā mā de!" Zanadával hlasno Gon pri pohľade na Yue.
"Doktor je na ceste. Poď dnu, rýchlo. Čo sa to dofrasa stalo?!" Pokynul strýko a chcel ju podoprieť, nejako jej pomôcť. Nebol si celkom istý či Yue neumiera - mnohé zranenia navonok nevyzerali tak zle; čo ak mala pomliaždené orgány a pri vedomí ju držal len adrenalín? Sama povedala, že do nej vrazilo auto a trocha sa preletela. Gon nechcel riskovať, že mu tu v rukách jeho neter zomrie.


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:42, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 14.08.19 11:46

Bola som si celkom istá, že niečo ako adrenalín zo mňa už musel dávno opadnúť. No stále som sa necítila vôbec tak zle, ako by som sa podľa môjho názoru cítiť mala. A tak som zvyšok cesty v podstate len potichu sedela a rozmýšľala nad tým, čo sa stalo. Moje spomienky z udalosti boli stále viac menej rovnaké. Volala som s Jamesom, zrazu som za obzrela a následne moje telo preletelo vitrínou so zlatníctva. Oh a prežila som to, to bola clekom podstatná vec.

Ako som vystúpila, strýko ma už čakal a ako ma chcel podoprieť, nejak som sa mu v tom nebránila. Presda len som sama nevedela ako vážne zranená naozaj som.
"Ja.. naozaj neviem .. mala by som byť mŕtva.." Zamrmlala som tiež nechápavo.
"Vrazilo do mňa auto.. rýchlo, no a ja som odletela do jedného obchodu, ktorý som úplne tým nárazom zdemolovala.. ale... neviem nevyzerá to tak, že by som mala niečo zlomené alebo horšie." Bola som síce celá od krvi a oblečenie som mala naozaj dotrhané, v podstate stále na boso, no žiadna otvorená zlomenina, nič..
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 14.08.19 14:03

> Yue

Vysvetlenie, ktoré strýkovi poskytla, vôbec situácii nepomohlo. Gon usúdil, že si pri náraze musela poriadne buchnúť hlavu a tak si vôbec nepamätala čo sa stalo alebo si pamätala len omnoho horšiu verziu nehody. Predsa len, každý mal občas ten pocit, že veci sa majú horšie než v skutočnosti sú. Ale tieto veci ste mohli riešiť neskôr, takže strýko len súhlasne prikývol a Yue pokynul aby sa zbytočne nenamáhala. Výťahom ste sa dostavili na jeho poschodie, vošli do bytu a v obývačke ju posadil na pohovku.
"Ľahni si, niečo donesiem." Prikázal a odbehol do kuchyne. Po krátkom hľadaní sa vrátil s lekárničkou a pohárom vody. Ale ku šťastiu, ošetrovanie mohol ponechať na odborníka, pretože v tej chvíli sa od dverí ozval zvonček.
Doktor došiel v krátkom tričku a teplákoch, nemal ani čas sa riadne obliecť. Keď mu Gon zavolal, doma zrejme čítal noviny alebo pozeral správy.
"Sung, teší ma." Predstavil sa v krátkosti doktor a okamžite sa pustil do práce. Yue v jeho rukách prešla štandardným lekárskym postupom - takto si ho aspoň mohla zopakovať - a za polhodinu bolo po všetkom. Doktor sa netváril zhrozene, čo v tejto brandži znamenalo dobrú vec. Napokon začal do doktorského kufríka baliť svoje veci.
"Tak čo, Jun, ako je na tom?" Zisťoval Gon, ktorý sa medzitým trocha upokojil. Teraz už bolo jasné, že Yue nič vážneho nehrozí.
"Pravdu? Mala obrovské šťastie, ak sa naozaj stalo to čo tvrdí. Len povrchové zranenia, bez jedinej zlomeniny, ani len otras mozgu... vo všetkom je vlastne úplne v poriadku. Sám tomu nerozumiem." Pokrčil plecami doktor Sung, akoby bol s týmto výsledkom nespokojný. Ale ani jednému z vás to nešlo do hlavy.
"Ešte že som venoval lotosovému princovi... chvála mu. Na náhody neverím." Poznamenal strýko Gon s úsmevom a pohľadom naznačil na malú vyzdobenú svätyňku, ktorá ležala pri zadnej stene obývačky, rovno pod oknom. Väčšina čínskych rodín mala vo svojom domove aspoň jednu svätyňu, ku ktorej denne pokladali venovania, napríklad ovocie. A tie vonné sviečky boli príjemné. Strýko mal dokonca dve, jednu s pozlátenou soškou Guan Yua a druhú s drevorezbou Nezhu, ochrancom ľudstva a podľa jeho názoru aj mladých ľudí. Práve preto ju tam rozložil - pretože dostal Yue na starosti.
Yue sa pri pohľade na sošku Nezhu na moment zahmlil zrak a premkol ju prazvláštny pocit, jeden z tých nevysvetliteľných, ktorého pôvod bol vždy zahalený tajomstvom. Akoby k nej tá svätyňa nejako prehovárala, no pri tom nepočula žiadny hlas, len blažené šteklenie na duši; premohla ju dobrá nálada, ako keď sa zahryznete do čokolády... možno ju niekto - možno Nezha - naozaj požehnal.


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:42, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 14.08.19 14:59

Moc mi neveril. Poznala som ho a vedela som povedať, keď nad niečím pochyboval. Nechala som si teda pomôcť až do jeho bytu, kde som sa zvalila na gauč a čakala som, čo bude ďalej. Celkom som sa zdesila, keď to spočiatku vyzeralo tak, že mi bude chcieť pomôcť priam strýko. Pochybovala som, že je akokoľvek dobrý v nejakej pokročilejšej prvej pomoci. No našťastie ma z môjho pravdepodobne utrpenia vytrhol lekár.

Na pozdrav muža v teplákoch som len prikývla.
"Yue, aj mňa." Odvetila som mu a následne som len nechala, nech robí.. svoje. 
Netrvalo dlho a ja som si na seba akurát naťahovala jedno z tričiek, ktoré mi podal strýko. Celá tá kontrola a ošetrenie som mala za sebou a na slová doktora, som bola úplne v poriadku. Až na zopár povrchových zranení, ktoré teraz boli v rôznom štádiu.. no ošetrenia. Niektoré potrebovali dýchať, iné som mala zalepené no vŚetky z nich boli poriadne vydezinfikované, až sa mi pomaly začala motať hlava od toľkého alkoholu, ale len pomaly.
Sadla som si na gauč a s povzdychom

Stále mi to prišlo neuveriteľne divné. Že by sa mi to len naozaj zdalo? keď to znelo tak reálne a.. naozaj som preletela tou vitrínou. Strýko začal vyzvedať a keď mu doktor povedal, že som úplne v poriadku, spomenul niečo o lotosovom princovi. Popravde som ako jedna z tých novších generácií až tak na náboženstvo nebola. Samozrejme som poznala našich bohov a rôzne .. rituály s nimi spojené ale, odkedy som bola v USA, dosť sa moje tradičné zmýśľanie v tomto smere pozastavilo. Zľahka som sa usmiala, keď dodal, že na náhody neverí a sama som sa obzrela po miestnosti. Respektívne tam, kam strýko naznačil.
Bola tam soška Nezhu, taká malá domáca svätyňa. Spoznala som ho, pretože ho malo v autách aj dosť taxikárov z Chinatown, ako aj tí, ktorých som si ešte pamätala z domu. 

No a po tom sa znova stalo niečo divné. Hlava sa mi .. trocha zatočila, alebo sa mi len zahmlel zrak? nebola som si istá, bolo to.. nie úplne vysvetliteľné. Nevedela som ten pocit pripísať. Chytila som sa za hlavu jednou rukou, zatiaľ čo druhou som sa oprela o sedačku, aby som nestratila rovnováhu. Započula som hlas.. no a po tom veľmi, veľmi dobrý pocit, príjemný. Moja nálada nikdy nebola horšia. No pre čo, to som si nevedla vysvetlIť. Len som sa tak zoširoka usmiala.
"Teda.. naozaj nado mnou niekto musel stáť.. keby že vidíš tých ostatných ľudí. Určite to dnes bude v správach." Prehovorila som k strýkovi.
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 14.08.19 17:21

> Yue

Yue mala pravdu. Keď večer čítala lokálne správy z New Yorku na stránkach CBS alebo NBC (kto dnes už pozeral televíziu?), viaceré správy o naháňačke a nasledovnej nehode našla pomerne ľahko.
Skupina zlodejov sa podľa všetkého rozhodla vylúpiť nejaký obchod so starožitnosťami, no majiteľ na nich vytiahol brokovnicu a úspešne ich odohnal; utekajúcich páchateľov si potom všimla policajná hliadka a zbytok Yue poznala. No nie tak celkom. Cestou po chodníku zrazili najmenej desať ľudí, pričom traja z nich boli v nemocnici v kritickom stave a jedna žena zomrela na mieste. V článku bolo spomenuté aj rozbité zlatníctvo a popri ňom vyjadrenie očitého svedka: pravdepodobne to bol ten muž, ktorý jej ako prvý prišiel na pomoc. Spomínal mladú ženu, ktorú zasiahlo auto a preletela cez výklad, no potom sa bez slova postavila a kdesi zmizla. V okolí miesta činu ju nedokázali nájsť. Zlodejov sa policajtom napokon podarilo chytiť. Zaraziť ju mohla nezvyčajnosť tejto krádeže - ešte nikdy nepočula že by sa niekto pokúsil prepadnúť starožitníctvo.
Po odchode doktora ju strýko Gon ešte donútil pozostať u neho, trocha si oddýchnuť, zregenerovať sa, možno si zdriemnuť. Domov ju pustil až pred zotmením, keď si bol istý, že odrazu neskolabuje na zem; čo ak doktor niečo prehliadol? Na jej mobil volal aj James, ktorý chcel samozrejme zistiť čo sa stalo.

Najlepším liečiteľom bol však dobrý spánok. Z toho dnešného šoku sa musela zotaviť a posteľ vyzerala lákavo. Ale dnešná noc nemala byť pokojná, to rozhodne nie.
Z hlbokého spánku precitla asi o tretej v noci. V izbe vládla tma a za normálnych okolností by sa len prehodila na druhú stranu a znova zaspala. Ale niečo tu nesedelo. Uvedomila si, že tu nie je sama. Hovoril to jej inštinkt, a ten sa nikdy nemýlil.
Okno v izbe bolo otvorené dokorán a dovnútra vial chladný nočný vietor. Na parapete posedával nezvyčajne mohutný mýval (medvedík), ktorého prítomnosť v centre New Yorku bola len ťažko vysvetliteľná. Možno sem došiel z Central Parku? A potom vyliezol na vysokú bytovku? Cez jeho kožuch viedol široký biely pruh.
Mýval bol k Yue otočený chrbátom a zrejme si ju nevšimol. Sedel na akejsi hrubej encyklopédii a pomaly v nej listoval, presne ako by to robil človek. A ak počula správne, tak si potichu mrmlal pod nosom.
"Nie... nie.. naah, tento určite nie! Možno... ách, asi ne. Koľko ich tu je...?"
Ak to nebol sen, Yue muselo istotne preskočiť. Ako silno si pri tej nehode treskla hlavu?


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:42, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 14.08.19 18:18

Domov som sa dostala až pred zotmením. Strýko bol celkom vystrašený a ja som sa moc nemohla diviť, predsa len tie správy pravdepodobne pozeral so mnou, keďže som ich sledovala u mňa.. no a tak nejak som sa mu priznala, že to dievča ktoré zmizlo, som bola ja.

Keď sa mi podarilo dostať domov, netrvalo dlho a išla som rovno spať. Ani som sa neosprchovala, lebo som si nechcela pokaziť rôzne náplaste a obväzy, ktoré som na sebe mala. Sama som ich síce vedela viazať, ale na takom chrbte by som bola bezmocná. 
Zobudila som sa, no.. kto vie kedy. Bola tma, teda tma aká v meste len môže byť. Do izby mi svietilo svetlo z ulíc, ktoré ale bolo dostatočne utmlené na to, aby sa pri tom dalo spať. Stále som nebola tak úplne hore, no ani som znova nedokázala zaspať. Dostala som pocit, že v izbe nie som sama a tak som sa len lenivo obzrela. Všimla som si mývala, ktorí sedel na nejakej encyklopédií alebo čom a listoval si v nej. Celkom som si oddýchla. Nebol to zlodej. Hlava mi klesla znova na vankúš a ešte dobrých päť sekúnd mi trvalo, kým som si uvedomila, že to vlastne vôbec nedáva zmysel. 
Trhla som sebou a v momente som sedela. 
"ČO?!" Vypadlo zo mňa a ešte to vyzeralo tak, že niečo dopoviem no.. slová sa mi zasekli v hrdle.
"Tak toto je buď sen.. alebo bol tne náraz horší, než si doktor myslel." Zamrmlala som, sledujúc to podivné stvorenie, ktoré navyše hovorilo?
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 14.08.19 18:52

> Yue

"OOOAHH!!" Vykríkol mýval prenikavo a skoro vyletel z vlastnej kože. Celkom vydesený hneď na to nemotorne zakopol o knihu a vypadol z okna. No o krátky moment sa na parapete znova objavil. Zdalo sa jej to, alebo sa ten mýval vznášal? Spoza vonkajšej parapety najprv len opatrne vykukol a potom skočil do izby.
"Ja-ja som celkom zabudol že ma môžeš vidieť. Som to hlupáčisko teda! Ale... počkať. Ty máš ešte spať, Číňanka!" Prehovoril mýval akoby si odrazu niečo uvedomil. Na Yue vrhol obviňujúci pohľad, nespokojný s celou touto situáciou. Zrejme nečakal že sa dievča prebudí. A doteraz mal všetko úplne pod kontrolou. Pomalým krokom k nej vyrazil a vyskočil na posteľ.
"Ešte si musíš trocha pospať, a potom ťa preberiem, dobre?" Začal k nej drzo naťahovať labku.


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:42, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 14.08.19 20:28

Sama som sa zlakla, keď sa on zlakol. Ako vypadol z okna, v podstate som sa snažila rýchlo vyhrabať vyššie na posteľ. Nohy som dala k sebe a rukou som zo stola chytila lampičku, ktorú som mala v pláne použiť ako kyjak, ak bude potreba.
"Hej hej hej!" Začala som sa s ňou zaháňať, keď sa začal vracať späť.
"Je mi jedno či to je sen zasran! Ty zas nemáš rozprávať !" Obvinila som ho.. a teda ja som považovala moje etnikum a fakt že nespím za menšie zlo, než to že on .. proste rozprával.. a vznášal sa a tak.
"Daj odo mňa tie paprče preč ty prerastený potkan!" Ak ku mne stále naťahoval labku, mala som v pláne ho lampičkou odpáliť čo najďalej odo mňa.
Qi Yue
Qi Yue

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Horox za 14.08.19 22:25

> Yue

Urážky od Yue ho očividne hlboko zasiahli, pretože des na jeho tvári rýchlo vystriedal hnev a chuť "bojovať." Aspoň teda slovne.
"No dovoľ! Aký potkan?! Ty, ty... prízemná, plešatá opica!" Zrúkol najedovane mýval a keď sa Yue začala oháňať lampičkou, radšej si dal odstup. Pohľadom si ju zamračene premeriaval, ale potom len zmierlivo zodvihol obe dlane, ak sa tak vnútorná strana jeho labiek dala nazvať.
"Hej, múdrejší ustúpi. Možno sme vykročili na nesprávnej nohe." Povedal a potom sa ladne uklonil. Na znak mieru prešiel na druhú stranu postele, čo najďalej od Yue. Jediným dotykom ju mohol uspať, no nechcel sa k nej približovať. Nevedel presne aké má toto dievča schopnosti, a neplánoval to zisťovať zlou nedobrou cestou.
"Moje meno je Azeban. Ale deti ma zvyknú volať Azi. Ty ma môžeš volať Azeban. Alebo Aze. Ale aj Azi ak chceš. Len mi nehovor Zeban. Ani Eban. Len... tie verzie začínajúce na "A." Ako mám volať teba, dievča?" Predstavil sa, pričom jeho meno Yue nič nehovorilo - rozhodne nešlo o čosi moderné americké, skôr starodávne. No dávalo tu čokoľvek nejaký zmysel?


Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:42, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Posts : 19
Join date : 10.08.2019

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Nová perspektíva Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.