Úvod do hry a reálie herného sveta

Goto down

Úvod do hry a reálie herného sveta Empty Úvod do hry a reálie herného sveta

Odoslať pre Horox 08.09.20 16:51

Úvod do hry a reálie herného sveta Ff5Nheh

“The Bible has noble poetry in it... and some good morals and a wealth of obscenity, and upwards of a thousand lies.”
Mark Twain

________________________________________________


Vitajte vo svete Dream of Arcadia!
Je to svet, v ktorom ožívajú dávne mýty a povery, mágia, neobyčajné bytosti a mocní bohovia, a v ktorom môžete tieto mýtické sily ovládnuť.

Svet ľudí je dejiskom odvekej náboženskej vojny nekonečného počtu panteónov, od prastarej Mezopotámie až po dnešok. Ani jedna z týchto mocných skupín bohov však nedokázala získať nadvládu nad svetom, no to neznamenalo, že sa o to nepokúšali. Po neustálych vojnách, masakroch, horiacich mestách a hromadnej smrti si veriaci povedali - dosť! A niekto ich vypočul. Bol to jeden z bohov, jeden, ktorý so smrteľníkmi súhlasil. Dosť bolo božskej arogancie a ľahostajnosti. Dosť bolo bezbrehého a nezmyselného konfliktu. Elohim (inak aj Yahweh) sa vzoprel svojím bratom a sestrám, a postavil sa nie na čelo smrteľníkov, ale pomedzi nich. Na Zem vyslal svojich poslov, mesiášov, daroval im obrovskú silu a ľudstvo začal pomaly ale isto obracať na vieru v seba samého. Elohim odjakživa zastával názor, že účel svätí prostriedky. A keď na oslobodenie ľudí spod tyranie bohov musel bojovať a zabíjať, nech sa tak stalo. To čo začalo Abrahámom, pokračovalo Mojžišom a skončilo Ježišom, v priebehu tisícky rokov zmenilo celý svet. Grécki bohovia (neskôr bohovia rímski pod inými menami) považovali Elohima za pomätenca, ktorého sa poľahky budú môcť zbaviť. No keď ignorovali Ježiša a jeho posolstvo, vtedy sa ukázala ich arogancia a hlúposť. Veriaci sa odvrátili od náboženstva vojny a deštrukcie, a obrátili sa na náboženstvo mieru a nádeje. A v tom spočíval ich pád. Mohli egyptskí bohovia pomôcť grékom? Samozrejme. Ale nespravili tak, a neskôr to oľutovali. Panteóny neboli odjakživa rozhádané len medzi sebou, panteóny boli neusporiadané a chaotické aj vo vnútri, ako prehnité ovocie plné červíkov, bojujúcich o posledné zvyšky sladkej dužiny.

Ani kresťanstvo sa však neobišlo bez vlastných problémov. Elohim vo svojej Biblii hlásal mier, dobro a vskutku, Ježiš Nazaretský tieto ideály predstavoval dokonale, no on sám sa neštítil robiť to isté čo robili ním nenávidení bohovia - viesť krvilačné a fanatické vojny proti komukoľvek, kto sa mu postavil. Jeho odôvodnenie - dosiahnuť svetový mier rozšírením kresťanstva do každého rohu Zeme - mohlo byť len zámienkou na zlo, ktoré sa svojim veriacim kedysi zaviazal zničiť. To sa znepáčilo nielen Ježišovi, ale aj viacerým archanjelom. Archanjel Satan sa zo svojou armádou anjelov pokúsil Elohima zosadiť, no každý z nás vie ako sa tento príbeh skončil. Z padlých anjelov sa stali démoni a ich vodca bol pomenovaný diablom, aby na veky vekov vládol v prekliatom Pekle. A to len preto, že sa pokúsil spochybniť slová svojho predstaveného. Satan však nebol jediným nespokojným archanjelom v Nebi. Gabriel sa o stovky rokov rozhodol Elohima opustiť a svojím posolstvom, ktoré zdelil Mohamedovi, započal novú vieru - islam. A vlna islamu, rovnako ako kresťanstvo, zo sveta zmietla nielen egyptských bohov, ale aj mnohých iných. O budúcich vojnách medzi kresťanmi a moslimami by sme mohli napísať celé knihy.

Po Ježišovom vzostupe hlas Elohima utrpel a tento židovský mesiáš sa stal de facto vodcom kresťanov. Temnota stredoveku bola osudná nielen germánskym a nórskym bohom v podobe Ragnaröku, ale aj komukoľvek kto stále v Európe prežíval. V bezcieľnom boji proti armádam templárov a anjelov neobstáli ani bohovia slovanskí, ani keltskí. A potom sa Európa rozhodla dobiť celý svet. Skoro sa im to podarilo. Indiánske a mezoamerické božstvá v Amerike boli kruto zatlačené, a nielen oni. Neľútostní kolonizátori sa nestránili vraždiť kohokoľvek, kto sa odmietol stať kresťanom. Podobné scény sa neskôr odohrali aj v Afrike a Austrálii. No moc Ježiša nie je nekonečná, čo sa ukázalo v Indii - kde aj napriek veľkej snahe nedokázali bohov hinduizmu zničiť - a v Číne, ľudia ktorej útočníkov časom zahnali naspäť, aj vďaka sile nesmrteľných.

Kresťanstvo a islam sú dnes dvoma najväčšími náboženstvami na svete. V jednoduchosti môžeme povedať, že sa stali jednoznačnými víťazmi historickej vojny, a sčasti dosiahli svoj zamýšľaný cieľ - svetový mier. To sa samozrejme nedá povedať o ich vzájomnom vzťahu. Vraždenie v mene Boha nikdy neprestalo a zrejme nikdy neprestane.
No bohovia starých panteónov, aj napriek tomu že ich moc bola celkom zničená (až na pár výnimiek), nie sú presvedčení, že sa táto vojna skončila. Ukrytý pred zrakmi anjelov, v tieňoch neustále splietajú plány pomsty a ich veľkolepého návratu na výslnie. A teraz sa konečne naskytla dobrá šanca. Kresťanstvo je konečne na ústupe. Od Ježiša sa každým rokom odvracajú celé milióny. Nové generácie o neho celkom stratili záujem. Mladí ľudia dnes väčšmi veria vo vedu a v technológiu. Dogmu kresťanstva odmietajú a zvýrazňujú jej zlyhania, tak ako to kedysi urobil archanjel Satan.

Preto nastal čas obnovy. Nastal čas získať nových nasledovníkov. Nastal čas vrátiť sa k moci! No nikto nedokáže zvíťaziť sám. Budú bohovia schopní odložiť staré konflikty bokom a spojiť sa proti spoločnému nepriateľovi?

________________________________________________
Horox
Horox
Administrátor

Počet postov : 118
Dátum registrácie : 10.08.2019
Vek : 31
Boh : Sekhmet

https://deritrea.forumczech.com/

Návrat hore Goto down

Úvod do hry a reálie herného sveta Empty Re: Úvod do hry a reálie herného sveta

Odoslať pre Horox 09.09.20 15:31

V tejto téme nájdete dôležité informácie o hernom univerze vo forme často pýtaných otázok (FAQ).
________________________________________________

VŠEOBECNE

________________________________________________
Q: Kedy a kde sa hra odohráva?
A: Hra sa bude odohrávať v súčasnom roku (2020).
Ako hlavnú lokáciu hry som zvolil New York v Spojených štátoch, vzhľadom na chaotickú zmes kultúr, etník a náboženstiev, ktorá sa tam nachádza, tak ako aj inde v Severnej Amerike. Ak majú naše postavy pochádzať z rôznych kútov sveta, dáva zmysel, že sa stretnú práve na tomto mieste.
New York je samozrejme len prvotná lokácia. Postavy sa budú neskôr presúvať po celom svete, najmä na domáce miesta svojich panteónov, a prípadne aj po iných mýtických svetoch vo vesmíre.
________________________________________________
Q: Ako je to s tradičnými panteónmi v roku 2020?
A: Až na pár výnimiek, väčšina panteónov je dnes v stave "mŕtvolného spánku" - to sa konkrétne týka bohov (a polobohov) z týchto panteónov, nie mytologických bytostí. Ako výnimku musím určite spomenúť hinduistický panteón, čiastočne aj čínsky a niektoré tradičné africké panteóny.
Tento mŕtvolný spánok bohov by sa dal najvhodnejšie prirovnať ku kóme. Ilustrujem to na príklade. Keď anjeli porazili Herkula, prakticky ho zabili, čo znamená že jeho telo zomrelo, no keďže išlo o poloboha, jeho duša prežila v oslabenej forme, bez fyzickej podoby. Herkules by sa za normálnych okolností mohol časom "oživiť" - teda obnoviť svoje telo - no vzhľadom na to, že v neho ľudia prestali veriť, takúto schopnosť stratil.
Niektorí bohovia aj napriek strate veriacich a brutálnej porážke prežili vo svojej pôvodnej fyzickej forme tak, že sa vyhli "smrti" v rukách kresťanov či moslimov. Títo bohovia sa doteraz ukrývajú v exile (zvyčajne na jednom zo svetov, ktoré neovládajú kresťania či moslimovia) a aj napriek tomu, že sú veľmi oslabení (v záležitosti od počtu veriacich sa ich sila môže porovnávať so silou čerstvého avatara až do úrovne skúseného avatara), stále môžu vytvárať nových avatarov (dokonca aj viacerých).
________________________________________________
Q: Odkiaľ pochádza sila bohov? Kde sa bohovia vôbec zobrali? Ako sa pôvodne stali ľudskými bohmi?
A: Toto sú veľmi zložité otázky, ktoré však môžem zodpovedať aspoň v stručnosti.
Nikto si nie je celkom istý odkiaľ bohovia pochádzajú - okrem bohov samotných teda. Ale toto tajomstvo svojim nasledovníkom nikdy neprezradili. Blízko pravde je však fakt, že bohovia pochádzajú z jedného sveta na axis mundi - o ktorom sa môžete viac dočítať v téme "Kozmológia" - zvaného Eden, prípadne Avalon. Na Edene sa nachádza rajská záhrada so stromami - alebo jediným stromom - života. Povráva sa, že ak zjete ovocie z tohto stromu, získate silu bohov. A ľudia žijúci na Eden tak zrejme urobili. Časom tento svet opustili a rozbehli sa po svetoch kozmickej osi. Na týchto svetoch si vďaka svojej moci získali nasledovníkov, stali sa vládcami a nikto sa im nemohol postaviť. Dokonca boli tak obľúbení, že ich ľudia začali uctievať. A aby sa nikto iný nemohol stať bohom, títo "mocní" ukryli Eden tak dobre, že sa ho dodnes nepodarilo nikomu nájsť.
Zatiaľ čo sila bohov pochádza zo zakázaného ovocia, táto sila nie je večná - a musí byť živená. Jeden zo spôsobov udržiavania moci sú magické rituály nasledovníkov, pri ktorých týchto bohov vyznávajú a preukazujú im vieru a náklonnosť. Bohovia sa týmito rituálmi teda previazali zo svojimi "poddanými" a tak mohli vládnuť na veky vekov, ak si teda dokázali udržať priazeň svojich verných. Tieto rituály určite poznáte - v prípade kresťanstva ide napr. o kostolné omše či jednoduchú modlitbu pred jedlom. V prípade iných môže ísť o zvieraciu obetu. To všetko záleží od toho, čo boh od veriacich vyžaduje.
Takéto živenie sily je veľmi efektívne pokiaľ majú bohovia svojich uctievačov. No ak ich stratí, moc boha upadne a stane sa ľahkou korisťou. Aj napriek tomu nemôžu nikdy zomrieť - vďaka ovociu zo stromu života sú nesmrteľní.
Zem je svet, ktorý bol objavený bohmi pred asi 12 000 rokmi. Podobne ako na iných svetoch, ľudia začali týchto bohov uctievať - sprvu išlo o bohov mezopotámskych (zo sveta Nibiru), neskôr aj hinduistických a egyptských, a tak to išlo ďalej. Nie všetky ľudské kultúry pôvodne pochádzajú zo Zeme. Niektoré sem priviedli bohovia z iných svetov, zväčša v rámci migrácie kvôli ničivým vojnám a konfliktom.
V zásade platí pravidlo, že čím viac veriacich a čím silnejšia ich viera, tým je uctievaný boh mocnejší. To platí i naopak - viera existuje i v "negatívnej" forme. Ak niekto silno verí v strašnú moc Satana a obáva sa démonov, to je istá forma uctievania a viery, ktorá im túto moc dodáva. Za vieru teda môžeme okrem rešpektu a lojality považovať aj strach a obavy.
________________________________________________
Q: Prečo bohovia potrebujú pomoc smrteľníkov? Kto je ich nepriateľom?
A: Ako som vysvetlil vyššie, bohovia nie sú vo stave, v ktorom môžu bojovať proti komukoľvek. Mnohí existujú jednak vo forme neforemnej duše, jednak v slabej a zraniteľnej fyzickej forme. Pred nepriateľmi sa musia ukrývať. V zásade sú bez svojich nasledovníkov - veriacich - bezbranní. Niektorí dokonca utiekli na iné svety.
Úhlavným nepriateľom starých panteónov sú abrahámovské náboženstvá - menovite kresťanstvo, islam a judaizmus. V úvode je stručne vysvetlená ich pohnutá história a dôvody tohto nepriateľstva. Panteóny mali šancu vojnu proti abrahámovcom zvíťaziť. Ak by sa stali spojencami, možno by prežili. No panteóny medzi sebou neustále bojovali, a to nielen navonok voči cudzincom - ale aj vo vnútri vlastnej domoviny. Takto rozhádaní a nesúrodí oponenti boli ľahkým terčom pre zjednotené kresťanstvo a islam.
Kresťanstvo na čele s Elohimom (kresťanov však posledné dve tisícročia v zásade vedie Ježiš Nazaretský) má k dispozícii sto légií nerozmernej anjelskej armády. Tejto armáde velí archanjel Michal. Anjeli sú mocné bytosti, ktoré vládnu nadprirodzenou silou, dokážu lietať a často bojujú s mečom, štítom a v plnej zbroji. Hierarchia anjelov sa delí na tri sféry, pričom každá sféra sa ďalej delí na tri rehole. Najmocnejší anjeli okrem archanjelov a zároveň elitnými jednotkami sú serafovia z prvej sféry a prvej rehole.
Pozemské záležitosti však väčšinou riešia vojenské rehole kresťanov, menovite Rád templárov. Templári sú medzinárodná militaristická organizácia, ktorá operuje vo všetkých kresťanských štátoch, a zodpovedajú sa anjelskému veleniu.
Pomocou tejto globálnej siete si dokáže kresťanstvo udržať svoju moc a odstrániť každého, kto sa javí ako potenciálny problém - teda najmä avatarov a iné mýtické bytosti.
________________________________________________
Q: Ktorí bohovia a ktoré panteóny skutočne existujú?
A: V zásade existujú všetky panteóny, okrem tých, ktoré boli vytvorené v rámci satiry (napr. pastafariánstvo) alebo bludných predstáv (napr. scientológia).
________________________________________________
Q: Ako je to s "nevercami"?
A: Ak by sa dnes počítal ateizmus a agnosticizmus ako náboženstvo, bolo by to 3. najväčšie náboženstvo sveta po kresťanstve a islame. Preto sa pre ne stalo vážnou hrozbou. Kresťanské sily už asi dvesto rokov proti nevercom zvádzajú krutý boj, ktorý pomaly ale isto prehrávajú, pretože počet nevercov neustále rastie. Neverci svoju vieru vkladajú do vedy, technológie, modernizmu a budúcnosti.
V boji proti náboženstvu založili viaceré organizácie, i vojenského či vedeckého charakteru. Tieto globálne organizácie je možné prirovnať k templárom, pričom sa zväčša jedná o tajné organizácie, ktoré vedia o existencii bohov, mágie a mysticizmu, a systematicky proti týmto faktorom bojujú. Zatiaľ čo vedecké organizácie skúmajú túto mágiu a snažia sa ju využiť vo vlastný prospech, najmä teda ako ju obrátiť proti bohom a "mýtom" samotným, vojenské organizácie ochraňujú svet pred týmito "mystickými" hrozbami.
________________________________________________

AVATAROVIA

________________________________________________
Q: Čo - alebo kto - je to "avatar"?
A: Avatar je smrteľník, ktorému jeden (alebo viacero) boh daroval časť svojej moci. Tento avatar sa prakticky stane predstaviteľom daného boha vo svete a v spoločnosti. Schopnosti, ktoré získa, sú podobné klasickým schopnostiam superhrdinov a ich charakter sa odvíja od podstaty boha. Teda v prípade boha vojny sa bude jednať o rôzne bojové schopnosti, napr. zručnosť bojovania s viacerými zbraniami, nadľudská fyzická sila, rýchlosť, odolnosť a podobne.
Úlohy avatara môžu byť rôzne (podľa priania boha), no v zásade má bojovať v mene daného boha proti nepriateľom panteónu, plniť jeho pokyny, pokúsiť sa boha oživiť vo fyzickej forme a získať na svoju stranu nových nasledovníkov (konvertovať ich z iných náboženstiev alebo neverectva), aby sa bohovia mohla navrátiť jeho moc.

Q: Prečo bohovia nevytvorili svojich avatarov už dávno?
A: Viacero dôvodov. Bohovia boli po svojej fyzickej likvidácii tak oslabení a šokovaní, že čo i len vedomie a malú časť svojej existencie obnovovali stovky rokov. Ak sa teda dostali do stabilizovaného stavu, mohli časť svojej sily venovať smrteľníkom. Nájsť ľudí, ktorí by sa na túto úlohu hodili, bol často problém. Ak sa raz boh rozhodne túto silu niekomu venovať, toto rozhodnutie nemôže vziať naspäť. Preto musia byť pri výbere potenciálnych avatarov veľmi opatrní.
Pravdou je, že bohovia počas histórie vytvorili mnoho avatarov. No títo zväčša zlyhali na plnej čiare, pretože kresťanstvo a islam boli vždy nerozmerne mocnejšie. Keď  avatar zomrie, túto silu nemôže okamžite posunúť na ďalšiu osobu. Boh je smrťou avatara znova oslabený a musí čakať desiatky rokov na ďalší pokus.
Hlavným dôvodom však je ten, že kresťanstvo a islam sú dnes na ústupe, najmä v boji proti nevercom. Nepriatelia sú zaujatí a oslabení, a to znamená, že avatarovia majú veľkú šancu uspieť. Anjeli a templári majú toľko práce, že si snáď nejakých avatarov ani nevšimnú.
Bohovia si navyše uvedomili svoje pochybenia, ktoré viedli k ich deštrukcii, a pokúšajú sa o niečo nevídané - hľadať spojencov v iných panteónoch proti spoločnému nepriateľovi.

Q: Ako bohovia vyberajú kto sa stane ich avatarom? Musí byť osoba "veriaca" aby sa mohla stať avatarom?
A: Najprv spomeniem menej dôležité aspekty - vek a pohlavie.
Na veku vo väčšine prípadov nezáleží, ak sa nejedná o boha, pri ktorom je vek dôležitým faktorom (napr. Thovt je bohom múdrosti, a ako avatara by zrejme vyberal niekoho staršieho; naopak, Ne Zha je známy svojou energickou mladosťou a preferoval by skôr niekoho v tínedžerskom veku).
Pohlavie je relevantné, len ak sa jedná o dôležitý faktor boha (napr. Afrodita by si ako avatara nevybrala muža, keďže predstavuje najmä ženské aspekty).
Zásadnou podmienkou je etnicita - alebo teda skôr kultúra. Japonský boh si len ťažko vyberie Európana alebo Američana ako svojho avatara, pretože takí ľudia sa pohybujú v celkom inom svete a kultúre. No ak by napr. beloch od narodenia žil v Japonsku a prakticky by bol vo všetkých aspektoch okrem rasy Japoncom, táto podmienka by bola splnená, pretože ide o človeka, ktorý japonskej mysli, mytológii, tradíciám a kultúre rozumie.
Najdôležitejšou podmienkou je však oddanosť v ideály a aspekty, ktoré boh predstavuje. Thor by si zrejme nevybral ako avatara nejakého knihovníka. Potenciálny avatar musí v zásade predstavovať charakter daného boha - boha v jeho smrteľnej pozemskej forme.
Je teda viera v boha potrebná? Nie nutne. Bohovia spravidla preferujú priamo veriacich, pretože tam je istota, že im budú oddaní. Ale mnoho bohov nemá na výber, pretože žiadnych vhodných nasledovníkov nemajú. Ak nejde o veriaceho, daný smrteľník musí mať ohľadom boha aspoň nejaké znalosti, prípadne sympatie voči nemu (takéhoto človeka je potom ľahké obrátiť na vieru, pretože sa boh ukáže ako skutočný a nie len ako mýtus).
Ak sa aj človek stane avatarom, nie je celkom isté, že bude svojho boha vyznávať. Moc avatara je často prekliatím, pretože sa stane terčom nepriateľov daného panteónu, vrátane jeho rodiny a blízkych. V takom prípade sa niekedy avatar ukryje a boha jednoducho ignoruje.

Q: Koľko "sily" dávajú bohovia avatarom?
A: Len obmedzene, povedzme pár percent skutočnej moci boha, pretože viac si nemôžu dovoliť. Ako sa viera avatara a ostatných nasledovníkov v boha zvyšuje, tak sa zosilňujú aj schopnosti avatara. Okrem bohov môžu svoju silu venovať aj polobohovia a za istých okolností aj mýtické bytosti. Sila venovaná polobohmi je na rovnakej úrovni ako tá božská.
Schopnosti avatara by sa dali deliť na "úrovne" a časom postupne rastú v sile, najmä praxou a používaním.

Q: Ako bohovia komunikujú so svojimi avatarmi? Ako je to s miestami uctievania?
A: Bohovia komunikujú s avatarmi prostredníctvom miest moci, teda miest, kde sú daní bohovia vyznávaní. Jedná sa o rôzne chrámy, svätyne, pohrebiská a iné rituálne lokácie. Pre kresťanov je miestom moci každý kostol a kaplnka, pre moslimov zas mešity. Bohovia sú s týmito miestami úzko previazaní (napr. ak avatar vstúpi do kostola, na svoju prítomnosť okamžite zalarmuje anjelov). Kresťania a moslimovia však zničili väčšinu týchto miest, teda aspoň tie, ktoré neboli dobre ukryté, a avatarovia majú preto často problém kontaktovať svojho boha.

Q: Môže mať avatar silu viacerých bohov? Sú jeho sily dedičné?
A: Viacero bohov môže teoreticky dať svoje sily jednému smrteľníkovi, no len máloktorý človek by niečo také zvládol.
Sila avatara nie je dedičná. Avatarom je výlučne osoba, ktorej bola sila darovaná, a tá sa vracia bohovi smrťou avatara.
________________________________________________

MYTOLOGICKÉ ASPEKTY

________________________________________________
Q: Ako je to s mýtickými príbehmi?
A: Väčšina z nich je pravdivá, až na tie, ktoré si vzájomne odporujú, teda napr. mýty ohľadne stvorenia života alebo sveta. Keďže bohovia sú nesmrteľní a vlastne nemôžu skutočne zomrieť, smrť boha v mýte je ekvivalentom stavu, v akom sú mnohí bohovia dnes (a ktorý je popísaný vyššie). Mýtické bytosti nie sú nesmrteľné, zomrieť môžu a mnohé z nich teda zahynuli. Aj napriek nesmrteľnosti bohov sa kresťania už dlho pokúšajú nájsť spôsob ako ich zničiť kompletne a konečne.

Q: Ako je to s bájnymi bytosťami?
A: Za bájne bytosti sú považované všetky bytosti pochádzajúce z mytológie, ktoré nie sú bohmi alebo polobohmi, teda napr. rôzne rasy ako anjeli, valkýrie, elfovia, trpaslíci, nymfy, obrovia, čarodejnice, konkrétne stvorenia ako napr. Kerberos, Medúza či Níðhöggr alebo konkrétne postavy a osoby ako napr. kráľ Artuš, Merlin a Mojžiš. Tieto postavy a bytosti majú niekedy magické alebo iné výnimočné schopnosti, alebo sú predošlými avatarmi rôznych bohov.
Bájne bytosti sú zväčša slabšie ako bohovia, nie sú nesmrteľné (mnoho z nich je nesmrteľných maximálne z hľadiska veku) a svoje sily môžu smrteľníkom odovzdať len zriedkavo. Ich sila však nepochádza z viery nasledovníkov, čo paradoxne znamená, že v dnešných časoch sú často mocnejšie ako bohovia samotní. Vzhľadom na to, že tieto bytosti často prežili pád panteónov, tieto bytosti často prevzali "manažment" náboženstiev, starostlivosť o miesta moci a často sú jediným spojivom so svetom mýtov pre nových avatarov, ktorým pomáhajú pochopiť bájny svet a svoje nové schopnosti. Nie každá bytosť plní rozkazy svojich "pánov". Niektoré bytosti boli za "smrť" bohov veľmi radi a v ich neprítomnosti si náramne užívajú nevídanú slobodu, často aj na robenie zla - no nie natoľko aby si ich všimli anjeli, templári alebo iní nepriatelia.

Q: Ako je to s bájnymi miestami? Čo je to "závoj"?
A: Závoj si môžete predstaviť ako záclonu, za ktorou sa nachádza svet mýtov, hlavne teda rôzne mýtické lokácie. Cez tento závoj dokážu prejsť len bájne stvorenia, bohovia a avatarovia. Závoj vysvetľuje, prečo väčšina ľudí neverí v mysticizmus, mytológiu a mágiu. Je tak, pretože ju jednoducho nemožno vidieť voľným zrakom. Niektorí citliví ľudia občas vidia duchov a iné bytosti, no len málokto im niečo také uverí. Závoj je možné prelomiť a prekročiť len pomocou mágie a špecifických schopností - kúziel, rituálov alebo hesiel.
Závoj je aj dôvodom, prečo sa kolonizátorom nikdy nepodarilo nájsť miesta ako El Dorado či Atlantídu. Samozrejme, anjeli ho mohli nájsť, ale podobné legendárne miesta často chráni starodávna mocná mágia, ktorá ich ukrýva. Popravde, takmer všetky miesta spojené s mýtmi sú ukryté pred zrakom smrteľníkov. Podobne to platí pre bytosti a bohov - smrteľníci ich nemôžu vidieť, ak sami nechcú aby ich videli. Avatarovia sú stále smrteľníkmi, a preto ich aj ostatní môžu vidieť normálne.

Q: Ako je to s bájnymi svetmi?
A: O bájnych svetoch sa viac môžete dozvedieť v téme "Kozmológia".
V zásade treba vedieť, že svetov na axis mundi existujú stovky, ba možno aj tisícky. Tie najdôležitejšie svety majú v ľudskej kultúre viacero mien, napr. Peklo pre kresťanov, Podsvetie pre grékov a Helheim pre nórov, pričom sa jedná o jedno a to isté miesto. Cestovať medzi nimi je možné len pomocou mostov, ktoré boli vytvorené bohmi, no dnes je väčšina spojení so Zemou zničená.

Q: Ako je to s bájnymi predmetmi a zbraniami?
A: Avatarovia priamo nezískavajú bájne predmety a zbrane, ktoré patria bohom, no znalosť ako ich vytvoriť, zostrojiť alebo získať im je daná zároveň s novými schopnosťami. Avatar na vytvorenie predmetu potom potrebuje aj správne materiály a miesto moci daného boha, kde môže predmet "nasýtiť" cez priazeň boha. Podobne ako s mostami medzi svetmi, väčšina zbraní bola zhabaných alebo zničených kresťanmi či moslimami, a to isté sa stalo miestam moci.
Horox
Horox
Administrátor

Počet postov : 118
Dátum registrácie : 10.08.2019
Vek : 31
Boh : Sekhmet

https://deritrea.forumczech.com/

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.