Nová perspektíva

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Nová perspektíva - Stránka 2 Empty Re: Nová perspektíva

Odoslať pre Qi Yue za 14.08.19 22:42

Nafúkla som tvár a mala som čo robiť, aby som lampičku po tomu škriekajúcemu potkanovi nehodila. Plešatá opica.. nemala som snáď vlasy ? a prečo opica? Ako ustúpil ďalej odo mňa, ja som lampičku trocha zložila a už som ju nedržala v tak bojovom geste, no staĺe .. priskočiť ku mne, dostal by taký backhand, že by pravdepodobne vyletel oknom. Alebo aspoň o tom som sa snažila presvedčiť samú seba.
"Deti?" Podvihla som obočie a rozhliadla som sa, či tu neuvidím aj nejaké malé mývali, ktoré by mohli byť jeho deťmi. 
"Yue.... stále si myslím že si len ilúzia.." Odvetila som na predstavenie a v podstate odzdrav. Moja reč tela bola.. zaujímavá. Ako keby som plánovala po Azebanovi lampičku naozaj hodiť a presvedčiť sa, že sa mi len nezdá.
Qi Yue
Qi Yue

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Horox za 15.08.19 21:00

> Yue

Reč tela tohto rozprávajúceho zvieraťa bola presným opakom; mýval mal zdvihnuté laby, akoby sa pripravoval hodenú lampu odraziť alebo okamžite odskočiť.
"Ani na to nemysli!" Pichol prstom varovne do vzduchu, ukazujúc na Yue.
"A nie som žiadna ilúzia! Ako myslíš že si dnes prežila tú pohromu?" Rozhodil rukami nervózne, akoby to všetko malo Yue okamžite dojsť. No čo mal tento mýval, ktorý vyskočil priamo z nejakej detskej rozprávky, spoločné s tým, že z tej dnešnej nehody odišla bez akéhokoľvek vážneho zranenia? Azeban videl, že to dievčaťu stále nedochádza.
"Dobre, druhý pokus. Vyznávaš nejaké náboženstvo? Bohov? Vyššie bytosti...?" Začal sa pýtať ako učiteľ na prvej hodine v triede prváčikov. Schválne hovoril pomaly, aby to človečia žena zvládla pochopiť. Potom ukázal na encyklopédiu stále položenú na okennej parapete.
"Jeden z nich... a že ich tam je ako hadov... ťa musel požehnať. Zniesol na teba svoju priazeň. A to prichádza s istým darom. Alebo... nemusel. Ja neviem. Spôsoby bohov sú podivné, kto má tomu rozumieť?" Pokrčil plecami otrávene a dúfal, že Yue nespôsobí obrovský šok. Vlastne tu nemal čo robiť, ale to ona nevedela. Len usúdil, že keď je Číňanka (alebo Japonka?), tak ju zrejme požehnal jeden z čínskych "nesmrteľných."

Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:42, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

https://dreamofarcadia.forumotion.com

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Qi Yue za 15.08.19 21:27

Z môjho pokusu nebolo nič, len som sa znova zastavila. Privrela som oči a poriadne zlhboka som sa nadýchla, vydýchla a snažila som sa potlačiť nejaké racionálne uvažovanie. Povedala som si, že ak sa mi to zdá, tak si to môžem aspoň trocha užiť nie? Človek sa s mývalom nerozprával každý deň.

Keď sa ma spýtal na tú pohrebu, podvihla som obočie a pokrčila som ramenom.
"Nemám tušenie.. šťastie?" Aj keď .. šťastie by bolo, ak by ma auto obyšlo .. preletieť výkladom po tom ako do mňa napáli v plnej rýchlosti SUV, zdemolovať obchod a odísť po vlastných, to nebolo šťastie..
"Už ani nie.. keď som bola menšia, modlievali sme sa k rôznym bohom." Začala som a keď poukázal na encyklopédiu, musela som sa zasmiať.
"To máš pravdu, máme ich veľa." Prikývla som, pokladajúc lampičku späť na svoje miesto. Pre zmenu som ju len zapla, aby som mala trocha viac svetla.
"Požehnať? ah.. rozprávam sa s hovoriacim medvedikom o tom, že ma niekto požehnal." Zľahka som sa pousmiala. Rozhodne to nebol ten anjel strážny, ako si myslel "očitý svedok". Ani ma to až tak.. nie že neprekvapilo, no mýval si mohol všimnúť, že mnou celkom trklo. Spomenula som si na ten pocit, keď som sa zapozerala na sošku Nezhy a malú domácu svätyňu, ktorú mal strýko v izbe. Ruku som si priložila na hruď a trocha podvedome som dlaň zovrela do päste. Nie však výhražnej, skôr takej uvoľnenej, ako keby som chcela pred mojou hruďou niečo uchopiť.
"Neviem nič o požehnaní ale.. cítila som chviľu taký ten, pocit." Začala som. "Bolo to zvláštne, neskutočne príjemné, lepšie ako sex, naozaj." A že v tomto ohľade som sa nemohla sťažovať.
Qi Yue
Qi Yue

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Horox za 16.08.19 11:24

> Yue

"Vy ľudia milujete všetko pripisovať náhode, však že?" Pousmial sa Azeban, premýšľajúc ako by jej túto zvláštnu situáciu mohol vysvetliť. A hlavne dokázať. Poznal mnoho spôsobov a čas mu dochádzal. Zanedlho sem dorazí Meda a pravdepodobne ho zabije, alebo sa o to aspoň pokúsi. Musel tomuto dievčaťu rýchlo ukázať, že to čo sa stalo naozaj nebolo "šťastím."
Odpoveď Yue ohľadne bohov očakával, veci sa nemali dobre a problémy sa dotýkali aj veľkého Elohima, za čo bol Azeban len šťastný, pretože to bol práve on kto im priniesol skazu. Nie priamo, ale... pointa zostávala.
"Ešte že nie si kresťanka..." Vydýchol si Aze - ďalšieho nepriateľa tu rozhodne nepotrebovali. Mnoho jeho spojencov považovalo kohokoľvek kto nepatril k "Pôvodným," za zloduchov, pričom ich pejoratívne označovali za "kolonistov" alebo jednoducho vrahov či ničiteľov. Kmene ku šťastiu nemali s väčšinou "pohanov" problém; ten spočíval najmä v moderných monoteistoch. Aze si aj napriek udalostiam za posledné stovky rokov dokázal zachovať ako taký pozitívny nadhľad...
Yue potom spomenula ten pocit, a mývalovi sa rozžiarili oči.
"Presne! Ten pocit! Kedy, kde? Počula si niekoho meno? Možno videla jeho podobu? Musím zistiť koho čo si, predtým než príde..." Náhle prestal hovoriť akoby sa preriekol a Yue venoval len zahanbený úsmev.
"Bez urážky, ale nevyzeráš nejak výnimočne. Ten Yudi... nefritový cisár, to si neviem predstaviť. Hah, pochybujem aj o mocnom Sun Wukongovi! A snáď len nie Yanwang... možno Nuwā? Guanyin?" Azeban sa zamýšľal a naslepo strieľal, pokúšajúc sa uhádnuť ktorý z čínskych bohov na Yue zniesol svoju priazeň.

Naposledy upravil Horox dňa 16.08.19 16:43, celkom upravené 1 krát.
Horox
Horox
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Qi Yue za 16.08.19 12:01

Chvíľu som sa na medvedíka pozerala, možno trocha nechápavo. Vyzeral že je tak istý a dokonca hovoril o niečom, o čom som nemala ako vedieť. Takže to asi naozaj nebol sen. Ostatne s tým som sa zmierila už pred pár minútami. S povzdychom som sa usmiala na jeho poznámku o kresťanstve. Popravde som to náboženstvo ani len nemala rada, bolo to choré. Ľudia ktorí sa na to spoliehali boli chorý. To u nás bolo z veľkej časti dôležité vlastné úsilie, ktoré si zaslúžilo priazeň bohov. Kresťania? Proste čakali na zázrak. Aspoň tak mi to prišlo. Bolo to tak obmedzujúce.

"Nezha... bola som pri domácej svätyni tretieho lotusového princa. Dostala som ten pocit keď.. som sa naň pozerala." Priznala som sa. No to nemuselo hneď znamenať, že ma požehnal. Mohol mi len pomôcť? ak vôbec niečo také existovalo. Bol predsa len ochranca.
Qi Yue
Qi Yue

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Horox za 16.08.19 14:54

> Yue

"Nezha! Ja som to vedel!" Skríkol víťazoslávne mýval a niekoľkokrát do vzduchu udrel päsťami, akoby od veselia nevedel čo zo sebou robiť. Bolo otázne či to naozaj "vedel," pretože Nezhu nespomenul ani raz. Ladne sa preniesol k oknu, kde začal divoko listovať v encyklopédii. Yue si všimla, že keď sa vznášal nad zemou, Azebana obklopovala akási zvláštna žiara dúhových farieb. Z toho mohol ísť dojem, že sa dostala do nejakého tuctového fantasy. Po chvíli sa mu podarilo nájsť kapitolu týkajúcu sa lotosového princa.
"Humm, ochranca... maršál stredného oltára? Tretí lotosový princ! Dynastia Shang, bla, bla, bla... študent... samovražda? Tragické! Čo tam v tej Číne porabáte? Vetro-ohnivé kolesá a ohnivohrotá kopija, ooch..." Skúmal potichu článok venujúci sa Nezhovi. Potom knihu zaklapol a skočil naspäť na posteľ. Yue venoval veľký úsmev. Ak jej priazeň skutočne venoval Nezha, práve získali mocného spojenca. A tých nutne potrebovali.
"Už si... už si to skúšala? Čo dokážeš?" Spýtal sa a vo vzduchu spravil niekoľko kopov a bojových ťahov.
"Musíš! Hneď teraz! Bude sranda!" Predniesol nadšene. Nedal jej šancu ani odpovedať. Možno si nebol vedomý toho že ju zobudil uprostred noci.

Horox
Horox
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Qi Yue za 16.08.19 15:55

Nevyzeralo to tak.. Pomyslela som si no na vonok som sa len slabo uchechtla. Keď som si to tak zobrala, tento potkan bol medvedík bol celkom zlatý. Rozhodne som bola rada, že som ho tou lampičkou neuvalila a nejak mu neublížila. Aj keď.. ak mal byť nejakou spirituálnou entitou, vedela by som mu vôbec ublížiť? Prestala som sa tým zaoberať.

"No dovoľ." Odfrkla som. "Nezha bol niekto, kto ešte pred svojim vzostupom na božský status, porazil dvoch synov Ao Kuanga, jeho samovražda bola obetou.. nie bláznivým manierom." Ohradila som sa, no nebrala som to nijak smrteľne vážne. Aj tú dotknutosť som skôr dosť očividne hrala, ako keby som zrazu bola nejaká jeho kňažka. Navyše som si už ani moc nepamätala detaily, bolo to dávno, čo som pozerala alebo čítala niektorú z Čínskych starých noviel. 
Znova som sa na neho pozerala ako na suchú studňu. Vykukane.. 
"Čo či dokážem?" Nechápala som. Nestačilo, že ma zachránil?
Qi Yue
Qi Yue

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Horox za 16.08.19 16:07

> Yue

"Prepáč, čínske príbehy mi idú úplne - cez - hlavu. Nikdy som ich neštudoval bližšie..." Ohradil sa ospravedlňujúco Azeban a sklonil pohľad. Sám poznal ako urážajúce je komoliť niekoho históriu a kultúru, ako ľudia dokážu vytvoriť perverznú verziu čohokoľvek, zosmiešniť každý aspekt mystického sveta. A dalo sa povedať, že nik lepšie ako domáci amerických kontinentov. Bolo pochopiteľné, že Aze sa do čínskych "mýtov" nevyznal; Spojené štáty neboli práve najväčšou základňou čínskej kultúry na svete.
"Noo..." Poškrabal sa na Aze na brade a obzrel sa po miestnosti, premýšľajúc ako by to mohla otestovať.
"Skús ma udrieť! ... počkať, nie! Blbý nápad." Pokrútil hlavou a potom sa potmehúdsky pousmial.
"Už to mám! Vyskočíš z okna!" Zasmial sa hlasno, akoby to bol najlepší plán, ktorý kedy vymyslel. Preletel k oknu a pozrel sa dole na ulicu.
"Nie je to tak vysoko."

Horox
Horox
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Qi Yue za 16.08.19 16:25

"V pohode, nemyslela som to.. nejak extra vážne." Uchechtla som sa a tak nejak som sa zmierila s tým, že dnes už nezaspím. Na to som začala byť príliš plná energie. Posadila som sa pre to tak, že som prekrížila nohy a len som čakala, čo z neho vypadne. To udretie bol dobrý nápad! No po tom ho napadla úplná somarina. Ako priskočil k oknu, len som si povzdychla a jednou rukou som na neho poukázala dlaňou.
"Nie! To sa nestane.. žiadne skákanie z okna." Odvetila som mu rozhodne. Stále som predsa mala aspoň trocha zdravého rozumu nie? To že som raz prežila niečo, čo som nemusela prežiť.. nemienila som to skúšať znova a odrovnať sa. No samú ma niečo napadlo.
"Hmm, poďme na strechu, niečo skúsim." Uškrnula som sa a vyliezla som z postele. 
Pribehla som k nejakým krabiciam, ktoré som mala stranou na zemi a jak som si k nim kľakla, začala som sa v nich prehľadávať a vyhadzovať z nich v podstate dosť veľa haraburdier. Azeba mohlo napadnúť, že ho naozaj neberiem ako nejakého človeka, či .. osobu? Kto vie.. inak by som sa pred ním určite hanbila. Mala som na sebe v podstate len Chenove tričko, ktoré mi siahalo niekam pod zadok, no pri tom čupení a prehľadávaní.. kto vie.

"Mám to!" Natrčila som ruku nad hlavu a v prstom som zvierala púzdro na tenisové loptičky, no a niekoľko loptičiek v ňom ešte bolo. Postavila som sa na nohy a do rúk som zobrala nejaké tepláky, ktoré mi viseli na stoličke a ktoré som si začala navliekať na nohy. 
"Pôjdeme na strechu a pokúsim sa loptičku dohodiť čo najďalej... Nezsha by mal byť.. silný nie ? Predsa len ešte ako smrteľník porazil drakov." Uškrnula som sa a aj keď som si nemyslela, že zrazu budem mať silu na porazenie nejakého draka alebo čo, keď už nić iné, aspoň som mala chuť sa prevetrať.
Qi Yue
Qi Yue

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Horox za 16.08.19 16:43

> Catherine

by Red
Po chvilce vyzvánění se ozval hlas muže, který byl možná poslední nadějí pro Cateino zachování nějakého toho posledního zdravého rozumu. Doba, která uplynula od toho incidentu, kdy jako slepá poblázněná fanatička následovala zjevení Anuba do míst, kam by nikdy neměl člověk vlézt, pro ní nebyla vůbec lehká.
"Denvers," představil se. To bylo jeho příjmení. Jmenoval se Joshua Denvers a byl to samozvaný expert na magii a mystično. Na papíře to všechno vlastně znělo jako takový jeden blábol, proto měl nejspíš na googlu samé negativní recenze, ale pro Cate to byla skutečnost. A to dost nepříjemná. Nevěděla totiž, jak svoje schopnosti ovládat a už si to dokonce vybralo svoji daň. Samozřejmě existovala možnost, že Mark pořád někde žije. Cate sama se dostala do míst, kde čas fungoval úplně jinak, než v normálním světě. Bylo možné, že byl právě tam? Mnohem větší smysl ale dávala jedna prostá pravda. Mark byl mrtvý.

Catherine

Catherine tak nejak dúfala, že táto potenciálne pomätená osoba hovor nedvihne. Ale akonáhle sa predstavil, Cate z toho už nemohla vycúvať.
"Pán Denvers, Cate. Volám Vám ohľadne... našej dohody." Prehovorila zdráhavo a čakala na odpoveď. Chcela z ulice vypadnúť čo najskôr. Smerom k oknám bytovky zamávala rukou aby si ju Joshua všimol. Jej strach menil obyčajnú ulicu na hotovú nočnú moru. Každá osoba sa jej zdala podozrivá. A Harlem nemal povesť bezpečnej štvrte. Prepadnutia a krádeže tu boli na dennom poriadku. Tá čierna kapucňa bola super, ale pochybovala, že by jej nejako pomohla. Predovšetkým sa chcela vyhnúť akémukoľvek konfliktu - vedela ako sa to zvyčajne končí. Hnevom, a potom... niečím strašným. Obávala sa samej seba, preboha.

> Yue

Keď rázne odmietla jeho výborný nápad, sprvu sa chcel začať hádať, no potom si to rozmyslel. Namiesto toho len posmutnel a pozoroval ako Yue prebrala iniciatívu. No jej nadšenie bolo nákazlivé a sklamanie ho rýchlo prešlo. Ten plán zo strechou sa mu pozdával; pravda, dávalo to väčší zmysel.
Ako sa hrabala vo svojich krabiciach, Aze sa musel prekonávať aby sa do tých škatulí nepustil sám. Ľudské poklady ho vždy fascinovali, a nejeden človek v NY sa ráno prebral s tým, že jeho izba bola úplne rozhádzaná. Ale tomuto dievčaťu ani nemusel pomáhať, krabice vyhádzala celkom sama. Bez slova zo zeme potiahol starý detský náramok; však jej ho neskôr vráti. Ale Azeban človeka poznal. Na zabudnuté veci si nikdy nespomenuli, a nikdy im nechýbali, pokiaľ ste im to teda nepripomenuli.
To, že Yue bola polonahá, si ani nevšimol. Sám mal na podobné veci "vyšší" nadhľad a úprimne, nezaujímalo ho to. No za ostatných nemohol hovoriť. Niektoré mystické bytosti či bohovia boli naozaj zvrhlé a smrteľníkov často zneužívali.
"Hor sa na strechu, siláčka!" Plán s loptičkami nebol tak zábavný ako skákanie z okna, no ušiel.

Na streche vysokej bytovky bolo pomerne chladno, studený vietor tam fúkal ako divý. Azeban vplyvy počasia vnímal len minimálne, a potom si uvedomil, že to isté platí pre Yue. Ako nesmrteľná prakticky nemohla ochorieť alebo umrieť na podchladenie. Azeban sa vznášal rovno vedľa Yue a rozhliadal sa po okolí. Na uliciach vládol nočný život. Trocha sa obával o ľudí tam dole...
"Len s tým nikoho nezabi! Tá loptička bude letieť ďaleko." Prehovoril znepokojene, spomínajúc na množstvo nehôd, ktoré sa požehnaným nováčikom stali. Nebola by prvá, nebola by posledná. Ale naozaj chcel vedieť čo dokáže.
"Tak sa ukáž!" Vyzval ju so širokým úsmevom.
Horox
Horox
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Qi Yue za 16.08.19 17:52

Samozrejme som na strechu neliezla. Išla som normálne. Len som si ešte nasunula žabky a vybehla som z izby. Dokonca som ju za sebou aj zabudla zamknúť, čo sa mi moc často nestávalo.  
Vyšla som po schodoch, tie viedli až úplne na strechu Síce som pred tým musela prekonať zámok, od ktorého som ale mala kľúč. Na strechu som chodievala často, niekdy si len tak zakorčuľovať a poskákať. Stačilo si dávať pozor na okraje a bolo z toho celkom dobré ihrisko.

Ako som vyšla hore, ani som si neuvedomila, že by mi mala byť zima. cítila som sa príjemne a počasie ma nijakým spôsobom neznepokojovalo. Možno by som sa nad tým inokedy pozastavila ale..
Zvedavo som sa na Azbyho pozrela.
"Čo si preboha myslíš že s tým chcem spraviť? Neplánujem to hádzať do ľudí." Zasmiala som sa a len som poukázala niekam smerom k rieke, ktorá sa nachádzala niekoľko kilometrov ďaleko. 
"Proste to hodím oproti vetru.. a uvidíme ako ďaleko to pôjde .. teda neuvidíme asi ale.. čo už." Pokrčila som ramenom a pár krát som si loptičku pohodila v ruke. 
"Pripravený?" Uškrnula som sa a s týmito slovami som pár krát poskočila dozadu a následne spravila tri rýchle kroky v pred. Počas toho som sa napriahla a celou silou som loptičku mala v pláne hodiť niekam do noci, ktovie kam.
Qi Yue
Qi Yue

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

Povolenie tohoto fóra: