Nepredvídané stretnutia

4 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Horox 19.10.20 8:18

________________________________________________
Dwane, Niall

Keď sa Niall začal odvolávať na vedu, Bem sa krátko zasmiala a neveriacky pokrčila plecami. Presne pre toto ľudia zabudli na bohov, mysticizmus sa pre ľudstvo stal fantáziou a mytológia len obyčajnými príbehmi, ktoré si medzi sebou tradovali ako metafory a poučenia. Pretože sa báli niečoho, čo sa nachádzalo mimo ich kontroly. Báli sa toho, čomu nerozumeli. A tak sa uchýlili k slovám Elohima, a jednoducho zabudli. Ako sa mohli starí bohovia odhaliť týmto nevercom? Už len zmienka o mágii ich privádzala do nevôle, nie to ešte myšlienka, že by niečo ako mágia mohlo aj skutočne existovať. Aká panika by medzi ľuďmi asi nastala pri pohľade na pevný dôkaz nadprirodzena? Zrejme by to považovali za hoax, počítačové efekty, čokoľvek, len aby si mohli ďalej žiť vo svojej ignorancii, a nepremýšľať nad vecami, ktoré rúcali ich pohľad na svet. Presne toto bol dôvod prečo sa nikto spoza Závoja nepredvádzal na verejnosti. Samozrejme, zopár zúfalcov sa vždy našlo, ale ani tí neboli dosť hlúpi na to aby sa prezradili.
"V tej vašej telke sú to len samí podvodníci. Nikto, opakujem nikto z môjho sveta, sa s trochou sebarešpektu nepostaví pred tie kamery." Odvetila so zdvihnutým obočím ako učiteľka, ktorá napomína neposlušného žiaka. "Máte pravdu, agent - neexistuje nič, čo by sa nedalo vysvetliť. Ale to, že niečo nedokážete vysvetliť, neznamená, že to neexistuje." Prečo by mágia nemohla existovať popri vede? Prečo sa obe tieto vetvy nemohli navzájom dopĺňať? Prečo bol Niall rozhodnutý veriť len v jedno, a nie v to druhé?
Dwane nahlas vyslovil to čo Bem nosila na mysli. Ach, ako nerada ukazovala svoje schopnosti nevercom, nie to ešte zadubencom takéhoto rázu. Avatar náhle zaparkoval auto na krajnici. Niall ju natoľko rozčúlil, že celkom prepočula policajnú helikoptéru. Aspoň niekto tu dával pozor.
V tmavom aute sa Bem obzrela na agenta, pred nosom mu luskla prstami, aby jej venoval pozornosť a potom sa razom transformovala do podoby snežného vtáka v malom obláčku bielej námrazy. Premena to bola blesková, sprevádzaná len krátkym a hlasitým zadunením. Ako snežka mu pristála na ramene a slabo ho ďobla do ucha.
"Tak čo, tak čo hovoríš, agent?" Vyzvala ho Bemola posmešne, pričom jej hlas sa premenou do vtáčej podoby zmenil - teraz bol tenší, prenikavý a zvláštne štebotavý. No Bem smiech prešiel rýchlo, pretože si spomenula na ďalší dôvod prečo nemala nepoužívať mágiu na verejnosti. Helikoptéra už bola na odchode, keď sa odrazu na oblohe stočila a zamierila si to priamo k vám. Svetlomet vrtuľníka zakrátko spočinul priamo na aute a nepríjemne vás ožiaril. To mohlo znamenať jediné - na palube sa nachádzal niekto, kto dokázal vybadať prejavy mágie.
"Dwane, štartuj! Teraz!" Zakričala v miernej panike a rýchlo sa vrátila na kreslo spolujazdca, stále vo svojej vtáčej forme, kde zvedavo vyzrela z okna, v snahe zistiť koho pozornosť sa jej podarilo upútať. "Vedia o nás! Tí jeho priatelia si doniesli nejaké svinstvo, ktoré zachytilo moju premenu."

________________________________________________
Aurora

Žena sa po jej poznámke rozhliadla po tichom nočnom susedstve. Obraz dokonalého pokoja a mieru. Potom pokrčila plecami a znova sa zahľadela na podgurážené dievča.
"Oh, rozhliadni sa. Tu nám nič nehrozí." Odvetila sebaisto a ladným krokom pristúpila bližšie k hojdačke. Aurora si teraz mohla všimnúť detaily jej tváre, a zároveň mohla zahodiť všetky pochybnosti o kráse tejto neznámej ženy. Oplývala vskutku prirodzeným pôvabom a magickým šarmom, ktorému sa jednoducho nedalo odolať. Jej tmavé oči žiarili charakterom a charizmou. Bol to ten typ človeka, ktorého ste chceli spoznať, s ktorým ste sa chceli zhovárať za každú cenu. Odhadnúť jej skutočné úmysly bolo prakticky nemožné, no Aurora z nej nemala zlý pocit; práve naopak, žena sa javila priateľsky a prívetivo.
"O čom presne tu hovoríme?" Opýtala sa s koketným úsmevom na perách, naznačujúc, že presne vie na čo Aurora myslí. "Nie, nič také nehľadám. Len mám ten dojem, že presne v tejto chvíli potrebuješ dobrú spoločnosť." Poukázala na prázdne fľašky rozhádzané po zemi a samozrejme si všimla v akom stave sa Aurora nachádza.
"Taká krásavica, a tak posmutnelá, tak zničená. Nechaj ma hádať - v zúfalstve utekáš z tej párty. Ako o život, čo je pochopiteľné. Hotová tragédia, nemyslíš?" Prehodila pochmúrne a obzrela sa smerom, ktorým sa nachádzala vila Bryana Owensa. Žena následne prikročila k Aurore a natiahla svoju ruku. Jej prsty boli ovešané prsteňmi zo zlata a drahokamov od výmyslu sveta. "Angelina. Môžeš ma volať Angie." Predstavila sa, očakávajúc, že tak urobí aj Aurora. Avatarka si zároveň uvedomila, že ju k tejto žene - Angeline - čosi magneticky a nevysvetliteľne priťahuje.
Horox
Horox
Administrátor

Počet postov : 118
Dátum registrácie : 10.08.2019
Vek : 31
Boh : Sekhmet

https://deritrea.forumczech.com/

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Krumla 19.10.20 13:47

[aurora]

Nerozhliadla som sa. Vlastne som na chvíľku ženu vytesnila z môjho podvedomia. Tak trocha som bola presvedčená o tom, že ju moje odmietnutie poslalo zas jej vlastnou cestou.

.. ale nebolo to tak ...

Podvihla som k nej zas raz pohľad. Jej slová síce mohli ponúkať istú útechu, ale nie pre niekoho ako ja. Mohla byť cahrismatická, ale ja som tkaé veci v ľuďoch jednoducho prehliadala, pretože pre mňa neboli príliš dôležité. Mne stačilo že sa snažila trocha koketovať a v momente som si ju podverdome zaradila k ľuďom, v ktorých blízkosti som vedela, že sa nebudem cítiť príjemne. Ako spravila prvý krok smerom ku mne, v podstate som sa z hojdačky postavila aj ja.
"Tak tá párty.." Zamrmlala som pomerne sucho. "A ako o tom vieš ty? Angie?" Prekročila som do strany, no neotáčala som sa jej chrbtom. Keď už nič iné, teraz som ju začala vidieť ako hrozbu. Proste som jej to nežrala,. navyše prešlo len pár hodín od "tej párty" ako by náhodný okoloidúci o niečom takom vedel? Yeah výbuch ale pochybovala som že bol jediný novinár ktorý by stihol niečo o tej somarine vydať. Bola jednou zo zúčastnených? Ak áno, tak som mala o to väčší dôvod jej jednoducho neveriť.
"Si jeden z tých freakov? Narastú ti krídla.. alebo nejaké pavúčie klepetá hm?" Sarkazmus.. nebývala som sarkastická, čo mi mohlo napovedať len o tom, že som na tom stále nebola dobre. Uvedomovala som si to, no nech som sa snažila nájsť v hlave akékoľvek riešenie, jednoducho som ho nebola schopná aplikovať.
"Fuck off Angie.." Dodala som a ako som tam tak stála, ani som si neuvedomovala, ako sa ku mne začal naťahovať okolitý tieň.. okolitá tma, reagujúca na môj strach a nevoľu sa s touto osobou vôbec rozprávať. Pohybovala sa po zemi na mieste, kde by zaisto malo byť svetlo z jednej z okolitých lámp.. no ja som si to nevšimla. Alebo možno aj áno, len mi to v tú chvíľu prišlo prirodzené, alebo nepodstatné.
Krumla
Krumla
Mladý bojovník

Počet postov : 42
Dátum registrácie : 10.08.2019
Boh : Nox

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Eshen 24.10.20 20:38

[niall]

Hah, tihle dva silně podceňovali sílu Niallovi nevěřícnosti. A ta byla pořádná. Dwane se rozhodl, že mu má ženská ukázat něco, co prý nedokáže vysvětlit. Niall na to ale pokrčil rameny. "Já nedokážu vysvětlit spoustu věcí. Nikdy bych ze sebe nedělal experta v oboru. Ale vím, že někdo takovej by to vysvětlit dokázal." odpověděl jim prostě. Niall byl naštvaný, ale zase si nemusel hrát na něco, co nebyl. Narozdíl od tady nějakých. A byla to i odpověď na to, co říkala té ženské, takže jenom lehce přikývnul i na její řeč. Taky bylo zábavné, že Niall vůbec neviděl to, že by se pál toho, co nedokáže vysvětlit. V dnešním světě bylo tolik věcí, které by člověk musel znát, aby dokázal odpovědět na všechno, že i na meteorologii v horách na severní polokouli je potřeba odborník, a ne jenom prostě guy, co by rozuměl počasí.
Každopádně, ona se tedy rozhodla udělat nějaký trik. No... rozhodně to bylo úctyhodné představení, když se změnila na bílého ptáka a vletěla mu na rameno. Niall se musel na chvilku pozastavit. V hlavě mu šrotovalo, jak jen tohle bylo možné. Podíval se i na židli, a pak zpátky na ní. I přesto, zeď v jeho hlavě byla dost silná, a i když se v ní objevila trhlina pochybnosti, pořád to nebylo dost na to, aby byla zbořena. "Říkám, že nedokážu vysvětlit všechno na světě, ale že vím, že někdo by to dokázal." odpověděl jim na to s pevnou rezolucí ateisty, která jim v tomhle případě tak dlouho úspěšně sloužila. Bylo by vtipné, že ženská přemýšlela o tom, jak 'dneska v to nikdo nevěří', a přitom v době, kdy se na to věřilo, tak se za to lidi pálili. Měla by být ráda, že je ráda.

On sám si ani nevšiml pořádně heli, ale když si teď na ně pořádně posvítila, musel se lehce usmát. Tím, že ji Dwane vyprovokoval, aby mu něco ukázala... tím víc bude mít teď materiálu, až je konečně chytí.
Eshen
Eshen
Miestny junák

Počet postov : 17
Dátum registrácie : 13.09.2020
Boh : Lugh

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Akimoto_Makoto 02.11.20 21:30

[dwane]

Dwane přestal okamžitě vnímat všechno ostatní okolo. Neřešil to, jestli mu agent věří nebo nevěří. V tuhle chvíli se prostě jen musel zbavit helikoptéry, což bylo hrozně snadné, protože ona uměla jenom lítat že jo.
To mi ho vyndej..!
Zanadával Dwane, rychle šlápl na plyn a otočil se opačným směrem, než k nim letěl vrtulník. Začal rychle přemýšlet, kde by se jim mohl ztratit. Jestli někde není nějaký tunel nebo něco.
Zvládneš ho nějak zastavit? Zmrazit jim motor nebo něco?
Zeptal se Dwane Bemoly vedle. Neměli podle něj moc jiných možností. Neměli šanci jak jim ujet, musela je nějak zastavit ona.
Akimoto_Makoto
Akimoto_Makoto
Mladý bojovník

Počet postov : 37
Dátum registrácie : 11.09.2020
Boh : Baron Samedi

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Horox 06.11.20 6:39

________________________________________________
Dwane, Niall

Zadubenosť tohto smrteľníka sa javila ako bezodná studnica, snáď ako hlúposť, ktorá nemala konca kraja. Tak ona sa pred ním doslova premení na zviera a on stále spochybňuje existenciu akéhokoľvek nadprirodzena. Jednalo sa o rovnakú logiku akou sa hrdili zástancovia plochej zeme - nech ste im predložili akýkoľvek jasný a jednoznačný dôkaz, svojej stupídnej viery sa držali ako kliešte. No teraz nemala čas zaoberať sa týmto hlupákom. Svoju pozornosť musela venovať policajnej helikoptére, ktorá vás v žiadnom prípade nemala zahliadnuť. Okrem jedinej výnimky. Tou výnimkou bol templár na palube tej lietajúcej beštie. A Dwane hovoril pravdu - jedine ona ju mohla zastaviť.
"Ak by som sa nevrátila, smer poznáš. Je to jediné miesto, kde ťa nenájdu." Prehovorila napokon, pevne rozhodnutá sa postaviť prenasledovateľom. Adresu mu prezradila, vedel čo má robiť (aspoň približne) keď - a ak - tam dorazí, na nič iné ju vlastne nepotreboval. Agenta zvládne predsa aj sám.
"Nikde nezastavuj. A hlavne na mňa nečakaj!" Zaštebotala naliehavo a otvoreným oknom vyletela do noci. Bem si to zamierila rovno k vrtuľníku a na jeho predné sklo vyfúkla prúd studeného vzduchu, čo malo zamlžiť okno, zabrániť pilotom vo výhľade. Razom sa dostala k zadnej vrtuli, na ktorú roztriasla ľadovú posýpku, čo spôsobilo, že rotor začal výrazne spomaľovať a helikoptéra sa odrazu stočila na pravobok. A viac ste z tejto akcie neuvideli. Helina vás prestala obťažovať, čo značilo úspech snežky, no po Bem sa zľahla zem. Niečo sa muselo stať, niečo zlé. Jazda do mesta však pokračovala relatívne pokojne, teraz už len vo dvojici.
Horox
Horox
Administrátor

Počet postov : 118
Dátum registrácie : 10.08.2019
Vek : 31
Boh : Sekhmet

https://deritrea.forumczech.com/

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Akimoto_Makoto 07.11.20 16:32

[dwane]

Dwane pozorně poslouchal Bem. Dost se na to soustředil, protože přeci jen ve stresu má člověk sem tam ve zvyku zapomínat. Když v tom prohlásila něco ve smyslu, že počítá i s variantou, kdy se nevrátí.
Počkej, to se teda sakra vrátíš..!
Zakřičel za ní ještě Dwane. Následně naštvaně bouchl do volantu, agresivně přeřadil a na chvíli porušil zákon o rychlosti jízdy. Musel se vzdálit helikoptéře, následně mohl zase zpomalit a jako normální civilista pokračovat na adresu, kterou mu řekla Bem. Po té se nejspíš slehla zem. Dwane jenom doufal, že se schovala někam do bezpečí a bude čekat na adrese, kterou jim řekla. On jí moc neznal, ale pomohla mu. Takže by byl asi smutnej, kdyby věděl, že umřela. Pokud agent nic neříkal, tak ni Dwane ne. Bez slova pokračoval, sem tam si zapálil cigaretu a pomalu kouřil.
Akimoto_Makoto
Akimoto_Makoto
Mladý bojovník

Počet postov : 37
Dátum registrácie : 11.09.2020
Boh : Baron Samedi

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Eshen 14.11.20 13:04

[niall]

No, to byl její největší problém. Ona mu neukázala důkaz, ukázala mu finální výsledek. Stejně tak, jako ti, co věřili na plochou zemi říkali, že konečný obrázek je jenom photoshop. Ovšem, ti, co mluvili o ploché zemi, zpochybňovali staletí faktů a jasně nevysvětlitelných jevů, pokud v plochou zemi věříte. To tady nebylo nejmenším faktorem. Niall viděl, jak svět hezky funguje bez jakékoli magie. Niall viděl, jak jakákoli magická show byla vždycky jen právě show. Niall viděl tyhle triky už předtím, ale vysvětlení vždycky bylo hned za rohem. Tady sice nebylo, ale byla to zkušenost člověka, kterou se vždycky instinktivně řídí první, a Niallova zkušenost byla, že je v tom někde trik. Že všechno se dá vysvětlit lidskými vědami. Nikdy předtím nevěřil na jakékoli bohy, a jednoduše, jestli tihle dva měli mít něco společného s nějakým božstvem, tak tím víc on s tím nic mít společného nechtěl nic. 
Každopádně, ptačice pak letěla něco udělat s vrtulníkem, což se jí povedlo. Jakkoli dokázala mrazit věci, povedlo se jí to i v tomhle případě, a vrtulník spadl. Ona se ale nevracela, a Dwane dál ujížděl do noci New Yorku. Niall nechal jejich romantickou scénu, a raději pozorně sledoval bez říkání čehokoli. No... napojili se dál, a protentokrát jeli v klidu. Niall se musel lehce pousmát. "Vážně věříš tomu, že teď, když vás už viděli a nepochybně nahlásili tohle auto, že se dokáže nesledovaně dostat kamkoli, kam ti řekla, ať se dostaneš?" zeptal se Niall prostě. Pochyboval, že by jakákoli jednotka toho vrtulníku šla tak moc proti protokolu, aby nezmínila, že engageuje takovéhle auto. Byla to jen otázka času. "Cokoli jste provedli, děláte si to jen mnohem horší." ještě k tomu dodal. Teď to byl přímý útok na federalní Americkou policii, a zničení jejich precious vrtulníku. A ještě se svědkem.. který si ale momentálně nepředstavoval nějaké lepší vyhlídky, spíš to bylo z frustrace. Byl ve špatný čas na špatném místě... s takovouhle bandou fanatiků.
Eshen
Eshen
Miestny junák

Počet postov : 17
Dátum registrácie : 13.09.2020
Boh : Lugh

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Akimoto_Makoto 16.11.20 13:29

[dwane]

Dwane dál poklidně pokračoval. Samozřejmě pustil i rádio, protože neočekával nějakou vášnivou debatu s agentem. Sem tam si zapálil cigaretu a pokračovali hezky dál potichu, což Dwanovi aji docela vyhovovalo. Na agenta už pomalu zanevřel, nebylo možné ho už přesvědčit. Všechny důkazy měl před nosem, už mu jen stačilo, aby si sám řpipustil, že je něco takového možné. Agent v tu chvíli zkusil něco jako zahájit konverzaci. Dwane se podíval do zrcátka na agenta a následovala kratší pauza. Následně Dwane sáhl do kapsy, zapálil si další cigaretu a ruku s cigaretou vyndal z otevřeného okna.
Všechno tohle je mnohem větší než ty nebo já. Nebo tvoji federálové.
Odpověděl nakonec Dwane agentovi. Následně si dal potah z cigarety a opět ruku vyndal z okna.
Dnes ráno jsem byl obyčejný student, který měl rád chlast, cigarety a holky. Zbývá mi posledních pár měsíců do toho, aby ze mě byl doktor a já si žil svůj spokojený nespokojený život v nemocnici. A teď tady unáším agenta. Po tom, co jsem umřel a vrátil se z podsvětí. Dobrý co?
Odpověděl Dwane s úsměvem na tváři. Věděl, že v očích agenta teď mele totální sračky. Ale jinak už to s ním asi nešlo.
Takže když jsem zvládl tohle všechno, tak věřím, že únos agenta bude na dnešním to do listu ta méně nereálná věc.
Doplnil ještě k jejich konverzaci. Dwane věděl, že auto bude napíchnuté a nebude takový problém ho najít. Ale New York byl velké město. Všechno mělo nějaký postup a hromadu papírování. Takže nějaký čas k tomu, aby se dostali na dané místo ještě měli. A co bude dál, to už není úplně na něm. Snad. Očekával, že na daném místě se ho zase někdo ujme. Snad Bem.
Akimoto_Makoto
Akimoto_Makoto
Mladý bojovník

Počet postov : 37
Dátum registrácie : 11.09.2020
Boh : Baron Samedi

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Horox 18.11.20 8:23

________________________________________________
Aurora

"Ako o nej viem? Písalo sa o nej všade. Ten Owens tam snáď pozval každého..." Prehodila Angie nezúčastnene a samozrejme hovorila pravdu; v štáte New York nebol jediný človek, ktorý sa o tej oslave nejakým spôsobom nedozvedel, či z internetu alebo od kamarátov. Avšak bolo celkom jasné kam Aurora svojou otázkou smerovala. A žena sa neplánovala hrať na slovíčka.
"Ale ak chceš pravdu, na tej párty som bola. Dokonca som ťa tam kdesi videla. Posedávala si kdesi pri bare, popíjala s akýmsi chlapom, očividne zapojená do fascinujúcej konverzácie. Vyzerala si tak... milo." Odvetila napokon s úsmevom, ale zároveň si povšimla nepokoj tohto ustráchaného dievčaťa, hlbokú úzkosť, ktorú v nej vyvolala. Na opatrnosť však nemala náladu. A rovnako ani čas. No zatiaľ sa k nej nepribližovala. Nechcela ju odplašiť, nie teraz.
"Krídla? Klepetá? Koľko si toho dnes vypila, moja?" Odfrkla posmešne a neveriacky krútila hlavou, akoby sa jednalo o riadnu hlúposť - a pre bežného človeka to aj hlúposť bola. Avšak Aurora správne vycítila, že Angie rozhodne k všedným ľuďom nepatrí. Možno tak dokázala urobiť vďaka svojím novým schopnostiam?
Po poslednej poznámke Aurory, ktorou váš krátky "prívetivý" rozhovor celkom zaklincovala, si žena otrávene povzdychla. Jej tvár sa skrivila do zlovestného úškrnu.
"Dobre, môžeme to spraviť dvoma spôsobmi. Budeme sa baviť v priateľskom tóne... alebo to spravíme po zlom. Ver mi, druhá možnosť sa ti nebude páčiť." Povedala chladne, bez akýchkoľvek emócií. Aurora dostala na výber a slová Angeliny boli celkom jasnou vyhrážkou. Ak mala avatarka doteraz len dojem hrozby, tá sa odrazu stala skutočnosťou.
"A teraz mi povedz, ktorá vrchná ťa opradila svojou esenciou. Bohyňa, je tak? Hovor!" Vyštekla svoju otázku žena, pričom jej oči sa sfarbili do krvavej farby a rozsvietili sa ako dva rubíny v tme. Hlas Angeliny už nebol príjemný, práve naopak - šiel z neho strach. Jedno bolo isté; templári červenú žiaru rozhodne nepreferovali...

________________________________________________
Dwane, Niall

Žiaľ, Bemola sa nevrátila. Snáď sa nestalo to najhoršie - a ak aj áno, Dwane s tým nemohol nič robiť. Vrátiť sa na miesto, kde vás prepadla helikoptéra, by bola samovražda, a Bem mu jasne prikázala, aby sa pre ňu nevracal za žiadnych okolností. A tak musel jednoducho pokračovať napred. Na adresu takzvaného bezpečného miesta (kdesi v centre Queens) ste dorazili pomerne bez problémov; jazda prebehla pokojne, až na zopár hliadok, ktoré istotne pátrali po aute uneseného agenta. Dwane sa im však dokázal bezpečne vyhnúť v spleti ulíc a vežiakov, k čomu značne dopomáhala aj nízka hustota premávky v nočných hodinách. Na danej adrese sedela stará výšková zástavba, ktorej horné poschodia tvorili byty, avšak prízemie bolo obsadené niekoľkými obchodmi. Podľa všetkého ste mali zamieriť do záložne (pawn shop) zvanej "The Great Pawnmaker". Vnútri obchodu sa stále svietilo. S istou dávkou rozumu Dwane nezaparkoval rovno pred budovou, a auto odložil do nejakej postrannej uličky.
V záložni nebolo nikoho okrem dlhovlasého mladíka znudene sediaceho za pultom, v rukách smartfón, na ktorom mal zapnutú nejakú hru. Po zaštrnganí vstupného zvončeka len nepatrne zdvihol pohľad, no potom si všimol, že Dwane nesie akéhosi dobitého chlapa. Mladík vyplašene vyskočil zo stoličky a niekoľkokrát prudko stlačil cengáč na pulte.
Zo zadnej časti obchodu sa náhle vyvalilo akési zviera. Bol to ten mýval. Ten hovoriaci mýval, ktorý sa na oslave pustil do boja s tým dlhovlasým magorom. Zvedavo a zároveň nechápavo si obzeral oboch mužov, čerstvého avatara a agenta FBI.
"Brandon, zatiahni závesy, čo tu pozeráš ako blbec!" Zrúkol mýval, vyletel vo vzduchu a vznášajúc sa priblížil k novým hosťom. Hovoriaci, lietajúci mýval? Ako mohol Niall spochybniť toto?
"Tak, konečne ste došli. To vám trvalo! Kde ste sa zdržali, na Mesiaci?!" Prehovoril so slabým úsmevom a obhliadol sa k vstupným dverám. Jeho tvár odrazu potemnela. Niekto tam chýbal.
"Kde je Bem?" Znela jeho otázka. Nasledujúce vysvetlenie mu celkom pokazilo náladu, no nech ju chcel ísť hľadať akokoľvek, Medawisla mu dal rozkaz. A tie neplnil vždy, no tento bol mimoriadne dôležitý. Išlo predsa o životy avatarov. Dwane sa dozvedel, že ho Azeban musí zaviesť do svätyne, kde ho podľa všetkého majú čakať aj jeho ostatní kolegovia, ak sa im teda podarilo prežiť. Napokon sa otočil k mladému agentovi.
"A teba, môj milý, niekto očakáva... niekto, óóh, vážený... a strašidelný. Naozaj, ten chlap ma desí." Oznámil tajuplným hlasom a agenta ste spoločne zaviedli do zadnej časti obchodu, kde sa za poličkami a krabicami nachádzal ukrytý vstup do suterénu. Azeban ho len drzo posotil na schody, ani mu tam nezapol svetlo, a vrátil sa k Dwaneovi.
"Ten si tam zažije svoje. Niečo podobné tvojej vlastnej skúsenosti. Ale tento, tento... je tvrďas. Obávam sa, že pán agent dostane riadny výprask." Pokrčil Azeban plecami a následne ste spoločne vykročili na ulicu. Hor sa do svätyne!

________________________________________________
Dwane dokončil prológ! Postava pokračuje v tejto téme.

________________________________________________
Niall

Keď ho drzé zviera, ktoré akoby vyskočilo rovno z rozprávkovej knihy, postrčilo na schody, Niall sa skoro strepal do tmavého suterénu. Ťažký poklop sa za ním okamžite zabuchol a Niall sa v miestnosti ocitol celkom sám, zahalený černotou a v zajatí vlastných myšlienok. No čoskoro si uvedomil, že mýval hovoril pravdu - čakala ho tu istá spoločnosť. Uprostred starej pivnice sa zrazu rozsvietilo slabé mihotavé svetlo sviečky, ktoré odhalilo police plné harabúrd, a stalo sa jediným záchytným bodom v nekonečnej temnote. Sviečka ho nevysvetliteľne volala k sebe. Zatuchnutým vzduchom akoby sa vznášalo jeho meno. Niall... Niall...
"Posaď sa so mnou, chlapče!" Ozval sa mocný mužský hlas z tmy, pričom jeho silný írsky prízvuk nebolo možné prepočuť. Svetlo sviečky prudko zažiarilo a odhalilo mohutný drevený stôl, za ktorým sedel urastený svalnatý chlap, s dlhočiznou pletenou bradou, siahodlhými vlasmi, a to všetko v blond verzii. Niall toho v prítmí vlastne nevidel moc, dokázal rozoznať len základné črty tváre tejto osoby, možno aj fakt, že muž bol značne potetovaný v akýchsi galských symboloch a tvaroch, vo vlasoch a v brade mal vpletené zlaté kruhy, no rozhodne nie jeho oblečenie. Zdalo sa však, že muž na sebe vôbec nemal tričko. Od pása bol celkom nahý. Na stole pred ním ležala akási stolná hra - na prekrásne spracovanej doske sa týčili majstrovsky vyrezané figúrky bojovníkov s mečmi a kopijami.
"Hral si niekedy fidhcheall?" Opýtal sa rétoricky, vopred znajúc odpoveď. Ak sa Niall akokoľvek vzpieral, muž dvihol ruku a bez okolkov ho akousi neviditeľnou silou donútil sadnúť na stoličku oproti.
Horox
Horox
Administrátor

Počet postov : 118
Dátum registrácie : 10.08.2019
Vek : 31
Boh : Sekhmet

https://deritrea.forumczech.com/

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Krumla 18.11.20 14:39

[aurora]

Ustúpila som o pár krokov dozadu. "Hmpf.." Príliš som jej neverila.. teda neverila som to jej zahováranie o tom, koľko som toho popila. Rozhodne menej než teraz, no rozhodne to na mňa vtedy malo väčší účinok. Keď sa ale rozhodla predsa len ukázať svoje karty, zažila som taký ten tichý prudký nádych. V momente ako otvorila oči, som skôr inštinktívne siahla po tieňoch, ktoré ma v momente obklopili. Zahalili krikľavú červenú farbu mojich šatov a objali ma ako dlhoročného priateľa, alebo nebodaj milenca.
"Ne.. približuj sa." Sykla som na ňu taktiež výhražne, namiesto odpovedi. No v mojom hlase bolo počuť aj strach. Pootvorila som dlane rúk, a spopod mojich nôh sa do priestoru okolo sformovali dva bodce, ako keby vytvorené z "tmy" či temnoty. Výhražne si to namierili na osobu a všimnúť si toho, pravdepodobne by som sa preľakla ešte viac.
Nevedela som .. ako, bol to skôr obranný mechanizmus.
Krumla
Krumla
Mladý bojovník

Počet postov : 42
Dátum registrácie : 10.08.2019
Boh : Nox

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Eshen 22.11.20 13:24

[niall]

Niall si vyslechl, co mu Dwane k tomu ještě chtěl říct. Vypadalo to, že si byl sám sebou velmi jistý. Musel se tomu kysele uchechtnout. "Ah. A teď jsi mnohem víc, než student, huh." odpověděl na to jen s úšklebkem. Oh, ano, teď je on ten vyvolený, který musí přinést prsten do Mordoru. Ženská před ním dvakrát doslova zamávala křídly, donutila ho dělat, co se jí hodilo, a za odměnu mu nakecala, jak moc je speicální a jak má velkou misi pro síly dobra. Nebyl nic, než idiot, co ztratil svoji cestu v životě, nebo si ji nikdy nenašel, a někdo mu nabídl tu sladkou, jednoduchou cestu k relevanci, a on na ni skočil jako pes po buřtu. To byla jasná Niallova vize, ale víc k tomu neříkal. Nemělo to cenu.
A tak dojeli do nějakého.. kdovíkam, vetešnictví? Niall byl zklamán ze svých kolegů v FBI, že je ještě nechytili. Bude semračit při debriefingu, to teda byla jasná věc. Každopádně, ve vetešnictví je "čekal" - tedy spíš, přesný opak takového slova - nějaký mladík, který se pak projevil být nějakým Brandonem. A ten přivolal... mývala? Well, už se dnes bavil s vránou, a naopak, jestli něco, utvrdilo ho to v tom, že tohle je jen nějaký trik, který zrovna tihle znají, a snaží se tím chytit nové hlupáky do svojí skupinky. To bylo všechno, co v tom viděl, a to bylo, jak si to vysvětlil. A nemohl to být tak úžasný trik, když to dokázalo víc lidí. Byl to s ním ale rychlý proces, a Niall toho nestihl moc, a už byl na temných schodech. Opatrně se přibližoval kupředu, až si všiml svíčky, co doslova šeptala jeho jméno. Ah. Tady se ho nepochybně pokusí taky indoktrinovat. Zbývá jim jen, to, a nebo ho zabít.

V tom se ozval hluboký, mužský hlas. Velmi silný irský přízvuk... no, alespoň něco měli tedy společného, předky. Mýval řekl, že tohohle člověka se bojí. Možná jejich vůdce. Možná ten, co zlomí ty, co tu přijdou. Nialla to ale rozhodně zajímalo, a vzhledem k zamknutým rukám a tom, ež byl zavřený někde ve sklepě... nebylo moc, kam utíkat. A tak se Niall rozhodl hrát jeho hru, a sedl si dobrovolně. Chlápek byl stavěný jako hora, a viditelně se za to nestyděl. Taky měl různá galská tetování a ozdoby - Niall si uvědomil, že tenhle musí brát svoje irské předky hodně vážně. "Nemůžu říct, že ano." odpověděl mu prostě na otázku, jestli někdy hrál tu hru. Měl pořád svázané ruce, ale pořádně se zadíval na svého... společníka? Žalářníka? Těžko říct, ale byl zvědavý, co tady na něj zkusí.
Eshen
Eshen
Miestny junák

Počet postov : 17
Dátum registrácie : 13.09.2020
Boh : Lugh

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Horox 27.11.20 11:46

________________________________________________
Aurora

Angie si s neskrývaným záujmom obzerala tiene, ktoré obklopili Auroru. V očiach sa jej zalesklo, akoby nakupovala v obchode so šperkami a práve na luxusnej výstavke objavila presne to čo hľadala. Potom si zamyslene položila ruku na bok a znova si pozorne mladé dievča premerala. Ak jej to nechcela prezradiť, mohla na to proste prísť aj sama.
"Tiene. Temnota... nechaj ma hádať." Začala žena premýšľať nahlas a už mala v pláne vymenovať zoznam bohov súvisiacich s temnotou, keď vtom ju napadla lepšia myšlienka. "Alebo noc. No samozrejme." Usmiala sa víťazoslávne a ďobla prstom do vzduchu, priamo smerom na Auroru.
"Pôvodom isto z Európy... možno Nótt, alebo skôr čosi južnejšie... povedzme, hmm... Achlys alebo Hekaté? Dokonca aj Asteria. A samozrejme Nyx. Nyx je príliš očividná voľba, nie? Tak, ako blízko som?" Pokúšala sa Angie uhádnuť identitu bohyne, ktorá si Auroru vybrala, a dostala sa pomerne blízko, čo znamenalo, že v záležitostiach bohov musí byť pomerne zbehlá. To bola zlá správa, nevynímajúc fakt, že "božských" schopností Aurory sa vôbec neobávala - práve naopak, od roztomilosti mladého dievčaťa sa išla roztopiť. Ako keď matka vidí svoje dieťa prvýkrát postaviť sa na nohy.
"A mača má dokonca aj pazúre! Dávaj pozor, nechceš sa predsa porezať." Reagovala posmešne na bodce sformované z temnoty, no napokon ju prešla trpezlivosť. Aurora nechcela spolupracovať, a tak ju musela Angelina k vzájomnej "spolupráci" donútiť. Ona vlastne nemusela robiť nič. Bojovníčka Nyx si totižto v opojení strachu nevšimla, že rovnou za ňou už hodnú chvíľu stojí obrovský, vskutku ozrutný, pavúk, ktorý akoby vyliezol zo strán Tolkienovej trilógie.
"Maska, čiň sa." Vyštekla rozkaz Angie a Aurora odrazu na krku pocítila prenikavú bolesť. Pavúk svojimi tesákmi zaútočil zjemna, nechcel dievčaťu prehryznúť krk, no dosť na to, aby sa z bodných rán pustil rezký prúd krvi. Aurora okamžite pocítila ako jej začína ochabovať telo. "Môj priateľ ti teraz do krvi vstrekol neurotoxín. Pokoj, nezomrieš - len ťa znehybní. Poddaj sa..." Prehovorila žena so spokojným úsmevom a prisadla si k Aurore, teraz už nehybne ležiacej na zemi. Mágia Nyx ju v tomto prípade rozhodne neochránila, no nebolo sa čomu diviť - Aurora sama netušila ako ju správne používať.
"A teraz sa môžeme pekne porozprávať. Ako dve kamarátky. Perami nepohneš, ale odpovedať mi môžeš v tvojej hlave. Stačí na niečo pomyslieť, a hľa, počujeme sa." Vysvetlila Angie v krátkosti váš nový komunikačný proces a Auroru nežne pohladila po vlasoch.
"Začneme mojou pôvodnou otázkou. Ktorá bohyňa si ťa vybrala? Kto bol ten muž, s ktorým si unikala z oslavy? Ďalší vyvolený? A prečo si od nich odišla, od tej vtáčej ženy a od toho chlapa? Čo vám povedala Bemola, tá žena? Chcela vás zaviesť do akejsi svätyne? Alebo na nejaké bezpečné miesto?" Vyzvedala Angie, zatiaľ pokojne a bez nátlaku, no poznajúc vzdorovitosť Aurory, musela jej pripomenúť skutočnosť, že ide o vypočúvanie, nie dobrovoľný dotazník. "Ak sa necítiš zhovorčivo, Maska ťa môže motivovať. Ďalší vstrek jedu už nebude mať za následok len paralýzu."

________________________________________________
Niall

"Pochopiteľne." Prikývol muž súhlasne a smutne sa pousmial. "Je to stará, zabudnutá hra."
Trpezlivo vyčkal až si Niall sadne na stoličku, rád, že ho k tomu nemusí zbytočne nútiť. Potom si agenta poriadne, v tichosti obzrel, kritickým pohľadom otca, ktorý zhodnocoval kvalitu nového priateľa svojej dcéry. Napokon k Niallovi načiahol ruku obohnanú hradbami svalov, husto potetovanú a zjazvenú mnohými bojmi. Vlastne pripomínala končatinu niekoho kto strávil dlhé roky vo väzení a rozhodne nepatril k tej utláčanej skupine.
"Dia dhuit. Moje meno je Lugh." Predstavil sa muž a znova ukázal na hraciu dosku na stole.
"Šach ti je isto známy. Fidhcheall je hrou podobnou. Králi časov dávnych ju hrávali vo svojich slávnych halách, a nielen potomkovia bohov, ale i bohovia samotní, tam na nebesiach." Poznamenal poučne a do ruky vzal jednu z hracích figúrok, ktorá predstavovala akéhosi keltského bojovníka v nohaviciach, s obnaženou hruďou, s mečom a štítom v rukách a so špicatou helmou na hlave. "Nech si krvi akejkoľvek, či modrej alebo nesmrteľnej, musíme si zahrať." Povedal rozhodne a figúrku položil na jedno z políčok. Potom začal na svoje miesta preskupovať aj ostatné sošky. Medzitým Niallovi vysvetlil základné pravidlá hry - fidhcheall sa hral medzi dvoma hráčmi, pričom obaja hráči striedavo po ťahoch pohybovali figúrkami po hracej ploche, ktorá bola rozdelená na mriežku (7 x 7), podobne ako pri šachu. Jeden hráč ovládal kráľa nachádzajúceho sa v strede hracieho poľa a jeho verných obrancov, druhý hráč ovládal útočníkov. Kráľ mal za úlohu dostať sa na okraj dosky, zatiaľ čo útočníci sa ho snažili obkolesiť a dolapiť. Problém skvel v tom, že útočníkov sa v hre nachádzalo dvakrát viac než kráľových obrancov.
"Fidhcheall sa naoko javí prosto, nuž opak je pravdou. Fidhcheall odzrkadľuje jeho hráčov, dovolí im navzájom sa spoznávať... hra je vojnou, bojom, a zároveň tmelom, niečím, čo nás spája, spútava dokopy. Slová prezradia mnohé, no tvoja hra ešte viac. Ja chcem vedieť kto si, Niall." Vyslovil Lugh odhodlaným a pevným hlasom, akoby sa pripravoval na ťažkú nadchádzajúcu bitku. "Tvoje ruky." Vyzval Nialla so zdvihnutým prstom a ak mu agent svoje ruky nastavil, jediným úderom dlane tie putá rozťal na dve polovičky. Spravil to akoby sa jednalo o každodennú záležitosť.
"A teraz mi prezraď, muž zákona, hráš kráľa alebo uzurpátora? Obranu alebo útok?"
Horox
Horox
Administrátor

Počet postov : 118
Dátum registrácie : 10.08.2019
Vek : 31
Boh : Sekhmet

https://deritrea.forumczech.com/

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Eshen 29.11.20 0:45

[niall]

Niall jen přikývnul tomu, že se chlápek nedivil, že nezná tuhle hru. Z tohohle šla úplně jiná aura, než z těch dvou ňoumů, co potkal předtím. Popravdě se to nedalo ani porovnat. Bylo to pochopitelně i situací, ale nejen tou, ti dva byli eratičtí, Niall by je nazval skoro náhodné. Jejich nálady, obzvlášť černocha, cestovaly nahoru a dolu, jako na lunaparku nálad a temperamentů, a měl plnou hubu vlastní důležitosti a hlavu menší než ego, které tím vytékalo ven. A dost z toho se počítalo i na tu ženskou. Ale tenhle takovéhle pocity vůbec nevyvozoval. Niall by okamžitě tipoval s takovým přístupem, že je vůdce nějakého toho jejich kultu, ale ještě neviděl vůdce zavřeného ve tmě sklepa ve vetešnictví u mluvícího mývala. Rozhodně tohle bylo jedno zvláštní setkání.
Chlápek mu natáhl ruku, a Niall se cítil skoro nucen mu zdvořilost obrátit. Možná proto, že byl prostě rád, že ještě nevymřela, po těch svinstvech, co mu dělali ti dva. Lugh. Jméno, které rozhodně neznělo americké. Niall věděl, odkud bylo, stejně jako všechny tyhle jiné pojmy, i když jazyk sám neovládal. Kořeny se nezapomenou hned. "Niall." odpověděl mu a potřásl mu rukou, jak jen mu pouta dovolila. No, a pak Lugh lépe začal popisovat hru. I on mluvil o bozích, ale to Nialla nijak nepřekvapilo. To, že bude mít něco společného s touhle bandou bylo jisté. Spíš možná doufal, že se dozví, o kterých bozích se tady vlastne bavíme. Každopádně, přikývnul, že šach je mu známý. A když Lugh poznamenal, že si musí zahrát, Niall se jen kysele zašklebil, a otočil se přes rameno do temnot sklepa, jestli dveře nejsou otevřené. A protože nebyli, pobaveně si odfrkl. "Proč ne. Hádám, že čas mám." odpověděl jen. Byl tady zaseklý tak jako tak. A tak si vyslechl pravidla, alespoň takhle v rychlosti, co se dalo dozvědět. Neznělo to extrémně složitě, a Niall se snažil uklidnit svojí mysl z toho všeho, co se stalo doteď v tenhle večer, a prostě se jen soustředit na pravidla. Vlastně takovýhle down-time byl docela dobrá věc. narychlo se zasoustředit na něco jiného je zdravé pro mysl. A že by nejednomu člověku jeblo po tom, jak nepříjemný měl zatím večer. Každopádně, bylo mu jasné, že hra mu o něm nemálo řekne... takhle takovéhle jednodušší hry fungovaly. I když pravidla nekřičí složitost, tím víc se uplatní kreativita a zkušenosti. Pak mu jeho hostitel nařídil, aby mu dal jeho ruce. No.. Niall očekával klíček, ne karate chop, ale podle všeho to fungovalo docela bez problému. Niall se nad tím musel pochopitelně trochu pozastavit.. takhle by se jeho pouta neměla rozsypat. I když byl chlap jako dvě hory. A pak mu byla dána jiná těžká otázka. Chce hrát obranu, nebo útok? Z nějakého důvodu, Niall se rozhodl trochu rozmluvit... možná chtěl taky znát trochu Lughovi reakce, zkusit se dozvědět, o co mu jde. "Lidi jako já nejednou chrání krále." odpověděl, a pak se trochu pousmál. "Ale kdyby se někdo ptal mně, nejlepší obrana je útok, a s trochou proaktivní akce nemusí být obrana potřeba." dodal k tomu, a přikývl. "Budu útočit."
Eshen
Eshen
Miestny junák

Počet postov : 17
Dátum registrácie : 13.09.2020
Boh : Lugh

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Horox 09.12.20 22:53

________________________________________________
Niall

Lugh sa po jeho voľbe takisto pousmial a Nialla si pohľadom znova pozorne premeral, akoby sa zamýšľal nad múdrosťou, podľa ktorej sa agent riadil pri svojom výbere hráčskej strany. Fakt, že si Niall vybral útok, Lugha vôbec neprekvapil - práve naopak, presne s tým počítal. Muž, ktorého si vyvolil, musel napĺňať svojské predpoklady; isté nevyhnutné danosti. A Niall bol z každého uhlu pohľadu tou perfektnou osobou; tým, kto sa mohol stať jeho hlasom a pravou rukou v tomto svete. Ale Lugh nemohol zveriť svoju moc do rúk muža, ktorého nepoznal. Musel ho preveriť. To bolo možno len tvárou v tvár, muž proti mužovi, pričom na tento účel neexistoval lepší spôsob ako riadna partička fidhcheallu. Hra vám o tom druhom povedala všetko, čo ste potrebovali, samozrejme s istou dávkou vnímavosti.
"Hovoríš múdro. Ak sa bremenu postavíme skôr než dorazí na bojisko, môžeme sa bez boja celkom zaobísť. Ale nedbalý útok obnáša mnoho rizika. Trpezlivosť a opatrnosť v živote nie sú neresťou, a už vôbec nie vo vojne. Zbrklý veliteľ čoskoro o vlastných mužov príde. Agresia je efektívna, no len v tom najsprávnejšom čase." Odpovedal bez váhania slovami ostrieľaného bojovníka, sťa aj generála, pričom z jeho hlasu sršala sebaistota, pochádzajúca z dlhodobých skúseností na bojovom poli. Hra sa teda mohla začať. Prvý ťah patril útočníkovi, čo malo predstavovať faktor prekvapivého a nečakaného útoku. Niall sa samozrejme vo fidhchealli nevyznal; nepoznal taktiky a stratégie, ktoré boli pre podobné hry tak dôverné a dôležité, no o to tu teraz nešlo.
"Priznám sa, fidh je mojím spoločníkom už dlho, ale ešte nikdy som v ňom môjho syna neporazil." Prehovoril Lugh pred svojím prvým ťahom, pokrčil plecami a jedného z obrancov presunul smerom ku kráľovi v strede. No teraz sa v konverzácii chcel dostať ďalej než len k slovám zdvorilosti a falošného priateľstva.
"Mám pocit, že moji spojenci sa k tebe správali nezdarne, je tak? Mal by si vedieť, že ku mne nepatria. Ale som si istý - nemali to za zlé, nech sa to prejavilo akokoľvek." Ospravedlňovať sa za ich činy nemal v pláne, to bolo ich vlastnou povinnosťou, ale Lugh poľahky vyčítal, že Niall s nimi nemal dobré skúsenosti. "A teraz chceš určite vedieť prečo tu so mnou sedíš." Lughov pohľad náhle zvážnel a Niallovi sa zahľadel do očí, priamo do duše.
"Sprvu sa ťa chcem opýtať na jednu otázku. Veríš v niečo, Niall, priateľu? V niečo vyššie?" Tak znela jeho otázka, no Niall nemal pocit, že by sa mu muž snažil niečo nanútiť. Dotaz nesmeroval priamo k viere v Boha alebo bohov - len k viere vo vyššiu moc, nech tá jestvovala v kadejakej forme.
Horox
Horox
Administrátor

Počet postov : 118
Dátum registrácie : 10.08.2019
Vek : 31
Boh : Sekhmet

https://deritrea.forumczech.com/

Návrat hore Goto down

Nepredvídané stretnutia - Stránka 3 Empty Re: Nepredvídané stretnutia

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.